رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
  • السبت ۹ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 23 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ممنوع‌الخروجی مسئولان دارای اطلاعات محرمانه دفاع از نظام، بیت‌المال و صیانت از حاکمیت است جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ممنوع‌الخروجی مسئولان دارای اطلاعات محرمانه دفاع از نظام، بیت‌المال و صیانت از حاکمیت است

جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به طرح ممنوعیت خروج مسئولان و مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران پس از اتمام مسئولیت از کشور تا سپری شد مراحل قانونی اظهار داشت: با توجه به استعفاهای اخیر در دولت و نزدیک شدن به پایان دولت دوازدهم باید شرایطی را فراهم کنیم که از منافع ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی صیانت بیشتری صورت گیرد. 

وی افزود: طرح ممنوع‌الخروجی مسئولین، دفاع از نظام، بیت‌المال و صیانت از حاکمیت است. ضمن اینکه در صورت همراهی نمایندگان مجلس برای تصویب این طرح امیدوارم که عاملی بازدارنده در جهت حفظ مسئولین نظام باشد. همچنین طرحی هم درباره فرزندان خارج نشین مسئولین داریم که این موضوع مکمل طرح ممنوع‌الخروجی مسئولین است که امیدوارم هرچه سریع‌تر تکمیل شود.

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جای ‌طرح ممنوع‌الخروجی مسئولین در قانون خالی بوده است و با آنکه مسئولین ارشد به یکسری اطلاعات خاص و محرمانه دسترسی دارند. نباید اینگونه باشد که آنها پس از پایان مسئولیت‌شان بتوانند به راحتی به خارج از کشور عزیمت کنند.

رشیدی کوچی گفت: وقتی یک نیروی جز نظامی استعفا داده و یا برکنار شده و یا دوره خدمت آن تمام می‌شود تا سه سال بدون مجوز سازمان حفاظت اطلاعات نمی‌تواند به خارج از کشور سفر کند.

وی افزود: طرح ممنوع‌الخروجی مسئولان به این دلیل تهیه شده است که اگر مسئولی قصد عزیمت به خارج از کشور را داشت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بدانند آنها کجا رفته‌اند و چه زمانی سفر کرده‌اند و چه زمانی باز می‌گردند.

این خبر را هم ببینید:  محسن رضایی: بسیج فرمول مردمی کردن امور است

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مسئولی در نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیت می‌پذیرد باید یکسری محدودیت‌های حفاظتی و امنتیی را بپذیرد که این کار از آسیب‌های زیادی که به مسئولین و به تبع آن به کشور وارد می‌شود، جلوگیری کند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها