پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
ملکوتیان: مجلس باید توطئه نقدینگی را سریعاً رفع کند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

ملکوتیان: مجلس باید توطئه نقدینگی را سریعاً رفع کند

به گزارش جامعه نیوز:

 ملکوتیان: مجلس باید توطئه نقدینگی را سریعاً رفع کند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، مصطفی ملکوتیان عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران امروز (پنج‌شنبه ۵ تیر) در نشست علمی انجمن انقلاب اسلامی ایران با موضوع تحلیل و کالبدشکافی وقایع اخیر آمریکا و شاخصه‌های مجلس انقلابی که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد، اظهار داشت: مجلس می‌تواند در عموم مسائل براساس اصول قانون اساسی قانون وضع کند. 

** مجلس باید با رفع خلا‌ءهای قانونی در راس امور بودن را ثابت کند

وی افزود:‌ مجلس از طریق تصویب قوانین و پر کردن خلاء‌های قانونی و همواره کردن راه پیشرفت و تعالی کشور در رأس امور باشد.

عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران  درباره وظیفه مجلس انقلابی تصریح کرد: از نظر ثروت بالقوه در ایران کشورمان مقام پنجم دنیا را در اختیار دارد این در حالی است که با داشتن ۱۶۸ نوع مواد معدنی جایگاه بسیار مطلوبی در دنیا د اریم. ضمن اینکه جایگاه اول گاز دنیا، جایگاه اول نفت و گاز دنیا، جایگاه دوم روی دنیا، جایگاه اول نیکل در دنیا از آن جمهوری اسلامی است و در مجموع ۷ درصد منابع معدنی دنیا با وجود یک درصد دنیا در اختیار کشورمان است.

** توطئه نقدینگی را در مجلس رفع کنیم

ملکوتیان گفت: توطئه نقدینگی در کشور وجود دارد در حالی که در بسیاری از کشورها چنین توطئه‌ای وجود ندارد و آنها این رویه را مدیریت کرده‌اند.

وی افزود: کشورهای خارجی توانسته‌اند توطئه نقدینگی را با تصویب قوانین حل کنند.

این خبر را هم ببینید:  دعوت نامه های حضور در هیات دولت را دریافت کرده ام

عضو هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت:‌ مجلس باید توطئه نقدینگی را از طریق تنظیم سند و مجموعه‌ای از قوانین ریز و درشت رفع کند و کاری کند که نقدینگی به سمت تولید و اشتغال حرکت کند.

انتهای پیام/