رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  معترضان ترکیه‌ای، اخراج آمریکایی‌ها و بستن «اینجرلیک» را خواستار شدند به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با شدت گرفتن واکنش‌های مقام‌های آنکارا علیه اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن «نسل کشی ارامنه» در سال ۱۹۱۵ توسط امپراطوری عثمانی، تعدادی از معترضان ترکیه‌ای نیروهای نظامی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک را […]

به گزارش جامعه نیوز:

 معترضان ترکیه‌ای، اخراج آمریکایی‌ها و بستن «اینجرلیک» را خواستار شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، همزمان با شدت گرفتن واکنش‌های مقام‌های آنکارا علیه اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن «نسل کشی ارامنه» در سال ۱۹۱۵ توسط امپراطوری عثمانی، تعدادی از معترضان ترکیه‌ای نیروهای نظامی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک را خواستار شدند.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه شنبه چهارم اردیبهشت ماه، «نسل کشی ارامنه» در دوران امپراطوری عثمانی را به رسمیت شناخت و گفت: «هر سال در این روز،‌ ما کسانی که در نسل کشی ارامنه در دوران عثمانی کشته شدند را یادآوری می‌کنیم». وی افزود، در ۲۴ آوریل ۱۹۱۵، یک میلیون و پانصد هزار ارمنی توسط امپراطوری عثمانی قتل عام شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تعدادی از معترضان ترکیه‌ای با تجمع در برابر پایگاه هوایی اینجرلیک در استان «آدنا» علیه این اقدام دولت آمریکا تظاهرات کردند.

طبق این گزارش، معترضان در تظاهرات خود از دولت ترکیه خواستند این پایگاه نظامی را تعطیل و نظامیان آمریکایی مستقر در آن را از ترکیه اخراج کند.

این تجمع اعتراضی را «اتحادیه جوانان ترکیه» برنامه ریزی و سازماندهی کرد. به گفته این اتحادیه، اقدام دولت بایدن در به رسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه» غیرقانونی و فاقد وجاهت قانونی است.

معترضان ضمن اهتزار پرچم ترکیه در این تظاهرات بنرهایی در دست داشتند که روی آنها این مطالب نوشته شده بود: “ناتو برو بیرون- دشمن آتاتورک“، “در جواب به دروغ‌گویی‌های ایالات متحده درباره نسل‌کشی، اینجرلیک را ببندید”، “به ناتو نه بگویید اینجا سرزمین ماست”».

انتهای پیام/م


این خبر را هم ببینید:  خط و نشان فدراسیون فوتبال ایتالیا برای یوونتوس، میلان و اینتر

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها