پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

معاون وزیر دفاع: همکاری‌های ایران و روسیه در دوران طلایی خود قرار دارد

به گزارش جامعه نیوز:

 معاون وزیر دفاع: همکاری‌های ایران و روسیه در دوران طلایی خود قرار دارد

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع در دیدار با السکاندر فومین معاون وزیر دفاع فدراسیون روسیه با تبریک برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه army2021 و مسابقات بین المللی نظامی، اظهار داشت:نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر میزبانی چند رشته ورزشی ( غواصی دریایی، جام دریایی و اربابان سلاح) در مسابقات نظامی که در سایر کشورها از جمله روسیه برگزار خواهد شد شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: خوشحال هستیم که در پرتو اراده رهبران عالی رتبه دو کشور، روابط و همکاری‌های تهران و مسکو در یکی از بهترین دوران‌های طلایی خود قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مبارزه با ترورسیم منطقه ای گفت: در حوزه همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور ایران و روسیه تجربه موفقی در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و نابودی حکومت داعش در سوریه داشته اند و خوشبختانه این تجارب موفق باعث شد ایران و روسیه  به یک درک و دیدگاه مشترک از موضوعات و تحولات منطقه ای بیش از گذشته نزدیک شوند.

وی با تشکر از اعلام مواضع و حمایت فدراسیون روسیه در رفع محدودیت های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل گفت: خوشبختانه همکاری های میان وزارتخانه های دفاع دو کشور طی سال های گذشته مسیر مثبتی را دنبال کرده است و معتقدیم افزایش دیدارها و رایزنی های میان مقامات دفاعی و نظامی دو کشور، کمک شایانی به تقویت و تحکیم اعتماد دو جانبه و افزایش میزان و سطح تعاملات و همکاری‌ها خواهد کرد.

این خبر را هم ببینید:  روحانی در پیام تبریک به امیر جدید کویت: شاهد گسترش روزافزون مناسبات دوستانه ایران و کویت خواهیم بود

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *