رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  معاون استاندار تهران: با ذخیره‌سازی میوه مخالف بودم/ افزایش و کاهش قیمت هر دو نگران کننده است به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران در مورد عرضه روغن اظهار کرد: این محصول به حد […]

به گزارش جامعه نیوز:

 معاون استاندار تهران: با ذخیره‌سازی میوه مخالف بودم/ افزایش و کاهش قیمت هر دو نگران کننده است

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، حشمت الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران در مورد عرضه روغن اظهار کرد: این محصول به حد کافی در سطح استان تهران موجود است و مشکلی را نسبت به عرضه روغن نداریم، ممکن است برندهای خاصی در بازار نباشند که ان‌شاءالله حل می‌شود.

وی گفت:کارخانه‌های تولید کننده روغن که اطراف تهران هستند با دغدغه‌هایی از جمله تأمین روغن خام مواجه هستند و خوشبختانه شرکت بازرگانی دولتی، روغن خام این کارخانجات را تأمین می‌کند و در حال حاظر مشکلی در تأمین روغن خام نداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در مورد دغدغه کارخانجات ابراز کرد: مشکل موجود تأمین ارز این کارخانجات با سختی است که در جلسه هیأت دولت تصویب شد فعلاً به طور توافقی روغن خام آزاد وارد کارخانه‌ها شود و اگر قرار باشد خود کارخانجات وارد تولید روغن خام شوند نیاز به حمایت‌های بیشتری است.

عسگری درباره وضعیت تخم مرغ عنوان کرد: مشکل تخم و مرغ عرضه هر شانه  ۳ هزار تومان زیر قیمت مصوب بوده که نگران کننده است لذا افزایش و کاهش قیمت هر دو نگران کننده هستند چون به هر دو قشر مصرف کننده و تولید کننده ضربه می‌زند. 

وی یادآور شد: لذا تصمیم داریم صادرات تخم مرغ شروع شود تا تولیدکنندگان با مشکل مواجه نشوند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با اشاره به اینکه در بحث مرغ به ثبات رسیدیم، بیان کرد: قیمت‌های درج شده روی مرغ قیمت مصوب است و سال‌های گذشته با شرکت‌های بسته بندی مشکلات زیادی داشتیم که خوشبختانه این موارد تاکنون حل شده است.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری دو دیدار تدارکاتی تیم فوتبال پنج نفره ایران با روسیه

عسگری افزود: به دلیل نیاز بعضی از ارگان‌ها، رستوران‌ها و موارد دیگر نمی‌توانستیم برای همیشه مرغ قطعه بندی را حذف کنیم و یک مقطعی حذف کردیم که بازار از مرغ اشباع شود.

وی در مورد قاچاق جوجه یک روزه ابراز کرد: مشکل افزایش قیمت جوجه  یک روزه به دلیل قاچاق بود همچنین تخم مرغ نطفه‌دار نیز قاچاق می‌شد که برای این موضوعات در استان‌های مرزی تدابیری اندیشیده شد و دولت با واردات نیاز جوجه یک روزه صنعت مرغداری را برطرف کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران به مشکلات جوجه ریزی اشاره و عنوان کرد: فروردین سال گذشته ۴۷۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که این عدد به ۵۵۰ هزار رسیده است.

عسگری در خصوص قیمت میوه خاطرنشان کرد: در جلسه تنظیم بازار ایام عید نوروز برای جلوگیری از افزایش قیمت بحث ذخیره سازی و توزیع میوه مطرح و در مجموع چهار هزار تن میوه در استان تهران خریداری و با قیمت مصوب عرضه شد؛ بخش کمی از پرتقال باقی مانده که با همکاری سازمان میادین ۳۰ تن هر روز عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه با طرح ذخیره سازی میوه مخالف بودم، تأکید کرد: دلیلی برای ذخیره سازی میوه تولید داخل وجود ندارد چرا که ذخیره سازی یک شوک به بازار است و میوه‌ای که باید فروخته شود یک ماه در انبارها و سردخانه‌ها به نیت کاهش قیمت نگهداری می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران ادامه داد: در حال حاضر قیمت‌ها افزایش زیادی نداشته و برای مثال قیمت پرتقال در میادین به ۶ هزار تومان رسیده است.

عسگری در پایان تأکید کرد: رصد عمومی کالاهای اساسی به خصوص مواردی مثل مرغ، تخم مرغ، روغن و… بسیار مهم است و باید به طور مستمر پایش و رصد شود تا در بازار مشکلی ایجاد نشود.

این خبر را هم ببینید:  سالن تخصصی ورزش بانوان فرهنگی گنبدکاووس افتتاح شد

انتهای پیام/۶۷۰۷۷/پ/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها