رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۲ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 28 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مصوبه کمیسیون قضایی مجلس برای جرائم نقدی غیرعمد/ محکومان به زندان نمی‌روند حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با مصوبه کمیسیون قضایی محکومان جرائم نقدی غیرعمد مانند مهریه، دیه و دیگر موارد غیرعمد به زندان نمی‌روند. وی ادامه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مصوبه کمیسیون قضایی مجلس برای جرائم نقدی غیرعمد/ محکومان به زندان نمی‌روند

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: با مصوبه کمیسیون قضایی محکومان جرائم نقدی غیرعمد مانند مهریه، دیه و دیگر موارد غیرعمد به زندان نمی‌روند.

وی ادامه داد: این محکومان تنها زمانی به حبس می‌روند که تمکن مالی آنها به اثبات برسد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: علاوه بر این بر اساس مصوبه کمیسیون هر یک از طرفین (محکوم له و محکوم علیه)‌ درخواست تعدیل حکم دادگاه را بدهند، دادگاه با قید فوریت تشکیل جلسه می‌دهد و موضوع را بررسی می‌کند.

نوروزی خاطرنشان کرد: این موضوع به آن معناست که اگر به عنوان مثال اگر حکمی صادر شده باشد که مثلاً در هر ماه یک سکه پرداخت شود، با تغییر قیمت آن ممکن است توان پرداخت کمتر یا بیشتر شود و به همین خاطر می‌توانند هر یک از طرفین درخواست دهند که برای این موضوع دادگاه تشکیل جلسه دهد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها