رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۸ شعبان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 11 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مصوبه کمیسیون قضایی برای ثبت علائم تجاری فقط با زبان فارسی حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز ابتدا پیشنهاد‌ات مربوط به اعتبارات بخش قضایی در لایحه بودجه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مصوبه کمیسیون قضایی برای ثبت علائم تجاری فقط با زبان فارسی

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز ابتدا پیشنهاد‌ات مربوط به اعتبارات بخش قضایی در لایحه بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه بر اجرای برنامه ششم در استخدام قضات و نیروهای کادری قوه قضائیه در سال ۱۴۰۰ تأکید شد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در قانون برنامه ششم آمده که دولت باید سالانه اعتبارات لازم برای استخدام ۷۰۰ قاضی و ۳۲۰۰ نیروی کادری را برای قوه قضائیه تأمین کند که در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تأمین نشده که اعضای کمیسیون بر تأمین اعتبار این بخش در سال ۱۴۰۰ تأکید کردند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه بر این نکته تأکید شد که قانون تسری فوق‌العاده شغل سازمان دامپزشکی، سازمان انتقال خون و سازمان پزشکی قانونی در مورد کارکنان زندان‌ها نیز اجرای شود و در سال ۱۴۰۰ اعتبارات مربوط به این بخش تأمین شود.

وی افزود: در ادامه جلسه امروز ادامه رسیدگی به طرح حمایت از مالکیت صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مواد ۸۲ تا ۹۵ این طرح به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: بر اساس مصوبه امروز کمیسیون قضایی تنها علائم  تجاری‌ای در مرکز ثبت اختراعات به ثبت می‌رسند که به زبان فارسی باشند و علائم تجاری به زبان‌های دیگر در این مرکز ثبت نخواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  شهرداری تهران برای حمایت از زنان سرپرست خانوار چه کرده است؟

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس مصوبه امروز کمیسیون علائم تجاری که مغایر با موازین شرعی و امنیت ملی باشند در مرکز ثبت اختراعات به ثبت نمی‌رسند که از جمله آن می‌توان به علائمی اشاره کرد که نماد شیطان‌پرستی یا دیگر گروه‌ها و فرقه‌های ضاله باشد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها