رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 58 خبر


  • شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
  • السبت ۵ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Saturday 17 April

به گزارش جامعه نیوز:  مصوبه کمیسیون فرهنگی برای تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی به شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز و در ادامه جلسات قبل اعتبارات […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مصوبه کمیسیون فرهنگی برای تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی به شبکه‌های برون مرزی صدا و سیما

غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز صبح کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز و در ادامه جلسات قبل اعتبارات بخش فرهنگ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه و در جریان بررسی جدول ۴ لایحه بودجه، اعضای کمیسیون مصوب کردند تا از محل صندوق توسعه ملی اعتباراتی برای شبکه‌های برون مرزی سازمان صدا و سیما اختصاص یابد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: شبکه‌های برون مرزی در سال جاری با مشکلات جدی مواجه بودند و اعضای کمیسیون فرهنگی تخصیص اعتبار به این بخش از شبکه‌های سازمان صدا و سیما را ضروری دانستند.

منتظری خاطرنشان کرد: همچنین در این جلسه موضوع برنامه‌های تولیدی صدا و سیما اعم از سریال و… مورد بحث قرار گرفت و بنا شد تا در سال آینده ۱۰ درصد از برنامه‌های تولیدی توسط صدا و سیما به موضوع خانواده و جمعیت اختصاص یابد و این برنامه‌ها با محوریت این موضوع تولید شود.

وی افزود: علاوه بر این موضوع اعتبارات حوزه‌های علمیه مورد بحث قرار گرفت و بر تخصیص اعتبار به حوزه‌های علمیه و طلبه‌هایی که در طرح هجرت شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند تأکید شد و مصوب شد تا به این بخش اعتباراتی در بودجه سال ۱۴۰۰ تخصیص یابد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طلبه‌هایی که در طرح هجرت شرکت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند و برای فعالیت‌های مذهبی به روستاهای دوردست می‌روند با محدودیت‌های زیادی مواجه‌اند و لازم است اعتباراتی برای بهبود وضعیت آنها اختصاص یابد.

این خبر را هم ببینید:  شلیک موفقیت‌آمیز نسل جدید موشک‌های کروز دریایی برد بلند و کوتاه

منتظری خاطرنشان کرد: در ادامه این جلسه موضوع توسعه حریم اماکن متبرکه مثل حرم امام رضا(ع)، حرم احمد بن موسی(ع) در شیراز، حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)‌در شهر ری و… مورد بحث قرار گرفت و مصوب شد تا برای رفع مشکلات این اماکن در حوزه توسعه حریم‌ها اعتباراتی تخصیص یابد.

وی افزود: مصوبات کمیسیون فرهنگی در این باره به کمیسیون تلفیق ارسال می‌شود و چنانچه در کمیسیون تلفیق و پس از آن در صحن علنی مجلس به تصویب نمایندگان برسد، در مصوبه نهایی بودجه سال ۱۴۰۰ گنجانده و لحاظ خواهد شد و برای تأیید نهایی به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها