پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مصوبه کمیسیون آئین‌نامه برای ارائه گزارش سفر نمایندگان/پخش مستقیم جلسات کمیسیون ها از رادیو - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مصوبه کمیسیون آئین‌نامه برای ارائه گزارش سفر نمایندگان/پخش مستقیم جلسات کمیسیون ها از رادیو

به گزارش جامعه نیوز:

 مصوبه کمیسیون آئین‌نامه برای ارائه گزارش سفر نمایندگان/پخش مستقیم جلسات کمیسیون ها از رادیو

سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست صبح امروز تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع سفرهای خارجی نمایندگان و ارائه گزارش این سفرها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه مصوب شد که گزارش سفرهای خارجی نمایندگان یک هفته پس از انجام سفر به مجلس ارائه شود و در مورد سفرهای داخلی هم این سفرها جزو ماموریت محسوب نمی‌شود و نمایندگان حق ماموریتی برای آن دریافت نمی‌کنند و ملاک سفر در این مصوبه امروز کمیسیون تنها سفرهای خارجی است.

سخنگوی کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: اما در این ارتباط که این گزارش توسط نماینده ارائه شود یا رئیس هیأت اعزامی اعم از هیأت کمیسیونی، گروه دوستی، فراکسیونی و … به جمع‌بندی نرسیدیم و با توجه به مصادیق متعدد در این باره بنا شد در باره هر کدام تصمیم لازم اتخاذ شود.

محمودی خاطرنشان کرد:‌بر همین اساس بنا شد نمایندگان نظرات خود را در این باره جمع‌بندی و به جلسه هفته آینده کمیسیون ارائه کنند تا تصمیم لازم در این باره اتخاذ شود.

وی افزود:‌بر اساس مصوبه کمیسیون همچنین جلسات کمیسیون‌ها به صورت صوتی و به طور مستقیم از سایت مجلس پخش می‌شود و نماینده سازمان صدا و سیما برای انعکاس جلسات کمیسیون‌ها می‌توانند در کمیسیون حضور داشته باشند.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  دبیرکل سازمان ملل خطاب به رئیسی: روی همکاری شما حساب می‌کنم