رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 234 خبر


  • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۰ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 12 May

به گزارش جامعه نیوز:  مصوبه «مدیریت خودروهای حمل فاضلاب» در نهاوند اجرا نشده است مهرداد سلگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: متاسفانه پس از گذشت یک سال از مصوبه کارگروه پسماند مبنی بر دفع اصولی فاضلاب‌های شهری و مدیریت خودروهای حمل فاضلاب بعضی از اعضای کارگروه پسماند هنوز نسبت به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مصوبه «مدیریت خودروهای حمل فاضلاب» در نهاوند اجرا نشده است

مهرداد سلگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: متاسفانه پس از گذشت یک سال از مصوبه کارگروه پسماند مبنی بر دفع اصولی فاضلاب‌های شهری و مدیریت خودروهای حمل فاضلاب بعضی از اعضای کارگروه پسماند هنوز نسبت به پیگیری‌های وظایف خود اقدامی نکرده‌اند.

وی گفت: با توجه به شرایط موجود و لزوم تعیین تکلیف این مصوبه و از طرفی عدم اجرای آن باعث شد که اداره محیط زیست شهرستان مکاتبه با دادستان شهرستان را در خصوص اجرای مصوبه در دستور کار قرار دهد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: متاسفانه تخلیه فاضلاب  توسط خودروهای لجن کش در حاشیه جاده های منتهی به شهر، کمربندی و رودخانه‌ها در شهرستان نهاوند و ایجاد چهره نامناسب باعث شد که کارگروه پسماند در این زمینه تصمیمات لازم را اتخاذ کند و اعضای کارگروه برای رفع این معضل   اقداماتی انجام کنند.

وی افزود: بر همین اساس برای مدیریت و ساماندهی ماشین‌های حمل فاضلاب و مسئولیت‌پذیری مالکان و رانندگان آن‌ها پس از مکاتبه و پیگیری‌های فراوان با بخش خصوصی ، شرکت «عصر سلامت نهاوند» مجوز مدیریت حمل پساب را کسب کرد.

سلگی افزود: متاسفانه پس از گذشت یک سال از مصوبه کارگروه پسماند بعضی از اعضای کارگروه پسماند هنوز نسبت به پیگیریهای وظایف خود اقدامی ننموده اند، که این عدم اجرایی شدن مصوبه باعث شد که اداره محیط زیست شهرستان مکاتبه با دادستان در خصوص اجرایی شدن مصوبه ارسال شود.

وی افزود: به منظور حمل فاضلاب‌های خانگی تعدادی خودروی لجن‌کش در شهرستان نهاوند  فعالیت دارند که عمدتا لجن‌ها را در داخل رودخانه‌ها و یا کنار جاده‌ها تخلیه می‌کنند که این مساله آسیب بسیار جدی به محیط زیست وارد می‌کند.

این خبر را هم ببینید:  تماشای بازی خوشه طلایی و سپاهان از روی پشت بام بدون رعایت پروتکل های بهداشتی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند در پایان گفت: بارها مشاهده شده خودروهای لجن‌کش محتویات را بدون هیچ مشکلی در حاشیه کمربندی و رودخانه‌ها رها می‌کنند که شکایات مردمی با تهیه فیلم از تخلیه فاضلاب منجر به این شده تعدادی از رانندگان خودروها به دادگاه معرفی شوند.

انتهای پیام/ ۳۱۴۰/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها