رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 104 خبر


  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
  • الإثنين ۹ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 26 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: مصطفی جمشیدی با مردگان مصری به بازار نشر آمد مصطفی جمشیدی از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین رمان خود اظهار داشت: رمان «عاشقانه از میان مردگان مصری» حکایت راوی جوانی است که قصد دارد از گذشته خود مطلع شود؛ چرا که دیرزمانی در شهر […]

به گزارش جامعه نیوز:

مصطفی جمشیدی با مردگان مصری به بازار نشر آمد

مصطفی جمشیدی از نویسندگان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره تازه‌ترین رمان خود اظهار داشت: رمان «عاشقانه از میان مردگان مصری» حکایت راوی جوانی است که قصد دارد از گذشته خود مطلع شود؛ چرا که دیرزمانی در شهر به او دروغ گفته‌اند و او با مشقت دریافته که میراث‌دار حسدها و آزمندی‌هایی در میان جمع و زندگی گذشته خود است.

جمشیدی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در این رمان، پسرموسی، قهرمان ما، بزرگ شده و به زادگاه خویش که مادری جوانمرگ را در آن از دست داده برگشته و به زندگی خود فکر می‌کند، ابراز داشت: او در روستاها و فضاهایی به دنبال گذشته خود می‌گردد و از طوفان و سیل حوادث و روایات گوناگون سربرمی‌آورد. کابوس پدری مقتول او را رها نمی‌کند…تصاویر می‌آیند و می‌روند اما آنچه بجاست بازگشت به گذشته‌ای وهم آلود و افسانه‌هایی راز آلود است؛ قصه دو روستا که چون زمان‌های موازی هر جا و هر چیز در یکی موجود است در دیگری نیز همانند آن موجود است، چاشنی کار است.

نویسنده کتاب «سونات عدن» تصریح کرد: چنین رخدادی داستانی پلیسی نیست، اما پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. این رمان عاشقانه از میان مردگان مصری ذره ذره میل مخاطب را با نوشته‌ای متفاوت به سمت واکاوی گذشته‌ها و وهم و امیدهای راوی می‌ببرد و قضاوت سپردن شفقت و مهر به جای عداوت و گناه را به خواننده می‌سپارد.

جمشیدی در ادامه این گفت‌وگو با تاکید بر اینکه این اثر سعی دارد با جریان سیال ذهن شاعرانگی و صمیمیت در زندگی روستا و گذشته قهرمان‌ها را یادآور شود، توضیح داد: در این رمان، روایت دو روزگار موازی از دو دهکده و اتفاقات آخرالزمانی بیان می‌شود؛ چرا که در دل طبیعت، حقیقت و دروغ را از زبان مادر راوی به رخ می‌کشد.

وی در پایان ضمن اشاره به روند طولانی چاپ این اثر گفت: انتظار برای چاپ این رمان کمی طول کشید، اما در دور جدید کارهای انتشارات علمی و فرهنگی چاپ شد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها