رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 27 خبر


  • دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۴ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 30 November
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مشکل بودجه آموزش و پرورش تفکر خصوصی سازی است/ معلم گران‌قیمت دانش آموز گران‌قیمت تربیت می‌کند به گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی هفته، با موضوع آموزش وپرورش بر مدار تحول که با حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مشکل بودجه آموزش و پرورش تفکر خصوصی سازی است/ معلم گران‌قیمت دانش آموز گران‌قیمت تربیت می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی هفته، با موضوع آموزش وپرورش بر مدار تحول که با حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین و مدیران کل استان‌ها و روسای مناطق ۷۶۰ گانه آموزش وپرورش در بستر شبکه شاد تشکیل شد اظهار داشت: چهره زیبای سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش به معلمان نشان داده نشده است.

وی افزود: بزرگترین مشکل بودجه در آموزش و پرورش سیاست غلطی است که به دنبال خصوصی سازی در آموزش و پرورش است.

رئیس کمیسبون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: متاسفانه بزرگترین افتخار برخی از مسئولین این بوده است که بودجه آموزش وپرورش را کاهش داده‌ایم، اما این حقیقتی است که باید بپذیریم، معلمان گرانقیمت دانش آموزان گرانقیمت تربیت می‌کنند، در تربیت سرمایه‌های انسانی نباید دیدگاه هزینه‌ای غالب باشد.

وی افزود: در حال حاضر نیروی انسانی بزرگترین چالش آموزش و پرورش است، دلیل این مشکل هم نگاه‌های دوگانه است، که هم بدنبال موفقیت تعلیم و تربیت است و هم بدنبال خصوصی سازی سیستم آموزش و پرورش است.

حاجی بابایی گفت: دانشگاه فرهنگیان در طول سالهای اخیر مورد توجه و پشتیبانی مسئولین قرار نگرفت، ما راهی جز تربیت معلم در دانشگاه فرهنگیان نداریم.

وی افزود: منتظر لایحه رتبه بندی معلمان از سوی دولت هستیم، لایحه‌ای که در آن جایگاه معلم بر اساس سند تحول بنیادین تعریف شده باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات خاطر نشان ساخت: براساس قانون برنامه ششم توسعه کشور، وزارت ارتباطات باید مدارس حاشیه شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر را هوشمند کند.

وی افزود: اتصال اینترنت به مدارس تکلیف نیست، هوشمند سازی مدارس برنامه است، ارتقای کیفی آموزش و پرورش و ایجاد مجتمع‌های حیات طیبه در شهرها و شمیم ولایت در روستاهاست.

انتهای پیام/ 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها