رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۷ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 19 May

به گزارش جامعه نیوز:  مشاور امنیت ملی عراق: هیچ پایگاه خارجی در عراق وجود ندارد به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم الأعرجی» مشاور امنیت ملی عراق تأکید کرد که هیچ پایگاه خارجی در عراق وجود ندارد و مأموریت ائتلاف بین‌المللی نیز مشورتی- آموزشی است. الأعرجی افزود که عراق به نتایج دور سوم گفت‌وگوهای راهبردی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مشاور امنیت ملی عراق: هیچ پایگاه خارجی در عراق وجود ندارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «قاسم الأعرجی» مشاور امنیت ملی عراق تأکید کرد که هیچ پایگاه خارجی در عراق وجود ندارد و مأموریت ائتلاف بین‌المللی نیز مشورتی- آموزشی است.

الأعرجی افزود که عراق به نتایج دور سوم گفت‌وگوهای راهبردی (با واشنگتن) پایبند است و درباره مسائل ملی نیز تصمیمات ملی اتخاذ می‌شود.

مشاور امنیت ملی عراق همچنین گفت که خروج نیروهای رزمی بیگانه از کشور بر اساس جدول زمانی مورد توافق طرفین انجام می‌شود.

طبق گزارش خبرگزاری عراق (واع)، الأعرجی تصریح کرد که هیچ پایگاه خارجی در عراق وجود ندارد و مأموریت ائتلاف بین‌المللی نیز یک مأموریت مشورتی-آموزشی است.

اخیرا ژنرال «کنت مک‌کنزی» رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده موسوم به «سنتکام» گفته بود که آمریکا حضور خود در عراق را در چارچوب گفت‌وگوی راهبردی حفظ خواهد کرد.

وی طی جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا گفت: ما پیش‌بینی نمی‌کنیم که در حال حاضر از عراق خارج شویم. ما به تازگی یک گفت‌وگوی استراتژیک را با عراق انجام دادیم که قرار است یک چارچوب در اختیارمان قرار دهد و ما حضورمان را در بر اساس این گفت‌وگو حفظ خواهیم کرد.

انتهای پیام/م


این خبر را هم ببینید:  افتتاح 19 میلیارد ریال پروژه بهداشت و درمان در جاسک

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها