رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: مشارکت ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر در عرضه اولیه بورس/ نماد شستا امروز باز شد به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز پنجمین عرضه اولیه بورس اوراق بهادار تهران برای ارائه سهام شرکت لیزینگ پارسیان در نماد ولپارس۱ انجام شد. در این زمینه خبرنگار فارس با محمود گودرزی معاون بازار بورس […]

به گزارش جامعه نیوز:

مشارکت ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر در عرضه اولیه بورس/ نماد شستا امروز باز شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز پنجمین عرضه اولیه بورس اوراق بهادار تهران برای ارائه سهام شرکت لیزینگ پارسیان در نماد ولپارس۱ انجام شد.

در این زمینه خبرنگار فارس با محمود گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران تماس گرفت که وی گفت: امروز بیش از ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار نفر در خرید سهام عرضه اولیه لیزینگ پارسیان مشارکت کردند.

همچنین تعداد ۵ هزار و ۷۲۲ نفر از مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت «عدم تأیید معاملات نماد شستا»‌ توسط بازار چه بود»، خواستار پیگیری مسأله توسط خبرنگار و پاسخ مسؤولان شدند.

خبرنگار فارس با محمود گودرزی معاون بازار بورس اوراق بهادار تهران تماس گرفت که وی نیز گفت: نماد معاملاتی شستا به خاطر بحث‌های نظارتی در روز دوشنبه بسته شد، اما امروز این نماد باز شده و  معامله در آن صورت گرفته است.

همچنین در اطلاعیه‌ای که از سوی مقام ناظر بازار در بورس تهران امروز صادر شد، آمده است، نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) از ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه آماده سفارش گیری و از ساعت ۱۰ آماده انجام معامله است. پس از دوره سفارش‌گیری معاملات در همان دامنه، نوسان قیمت انجام خواهد شد.

به گزارش فارس، شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی با نماد شستا که در اردیبهشت ماه سال جاری در بورس عرضه شد، برای هر یک از مشارکت‌کنندگان در عرضه اولیه ۳ هزار و ۶۳۶ سهم به قیمت ۸۶۴ تومان اختصاص یافت که این نماد بعد از دو ماه با ۲۳۵.۵ درصد بازدهی روبرو شده و قیمت هر یک از سهام آن هم اکنون به ۲۹۲۸ تومان رسیده است.

این خبر را هم ببینید:  فرمانده ناجا: برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) منوط به تصمیم ستاد مرکزی است

در عین حال برخی از معامله‌گران انتظار دارند نمادهایی مانند شستا که در بورس وجود دارد و آنها خریده‌اند، هر روز افزایشی باشد، در حالی که اگر قیمت سهام یک شرکت در روز بیش از ۵ درصد افزایش یا کاهش یابد، بر اساس مقررات نماد آن بسته می‌شود و امروز هم نماد شستا با توجه به عرضه اولیه ولپارس و شلوغی بازار در ساعت مشخصی آماده سفارش گیری برای خرید و فروش بود و معامله گران به راحتی می‌توانستند در آن محدوده زمانی نسبت به معامله نماد شستا اقدام کنند.

کارشناسان همواره تأکید می‌کنند: کسانی که وارد بورس می‌شوند قواعد بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بدانند و علاوه بر پذیرش ریسک انتظار سودآوری به تنهایی نداشته باشند، بلکه بورس بازاری است که در آن سود و زیان و ریسک با هم وجود دارد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها