رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 16 خبر


  • شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • السبت ۱۹ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Saturday 5 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مسلمانان به کمپین تحریم کالاهای فرانسوی بیپوندند مسعود خراسانی معاون اجرایی مرکز دانشجویی و حقوق بشری صلح زیبا در رابطه با توهین در فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص) و حمایت دولتمردان فرانسه از این اقدام گفت: توهین به مقدسات بیش ازیک میلیارد مسلمان در جهان با هیچ یک از مبانی […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مسلمانان به کمپین تحریم کالاهای فرانسوی بیپوندند

مسعود خراسانی معاون اجرایی مرکز دانشجویی و حقوق بشری صلح زیبا در رابطه با توهین در فرانسه به ساحت پیامبر اسلام (ص) و حمایت دولتمردان فرانسه از این اقدام گفت: توهین به مقدسات بیش ازیک میلیارد مسلمان در جهان با هیچ یک از مبانی قانونی واخلاقی سازگار نیست و به شدت این عمل نابخردانه را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: دولت فرانسه بر اساس ماده ۱۸ میثاق حقوق مدنی و سیاسی موظف به پیشگیری از هر نوع ابراز عقیده‌ای است که در تقابل با امنیت و نظم، سلامت یا اخلاق عمومی و حقوق و آزادی‌های اساسی دیگران می‌باشد، اما در کمال تعجب شاهدیم که دولتمردان فرانسوی به این مساله بی توجه بوده و ازاین اقدام موهن حمایت می‌کنند.

معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشری صلح زیبا با بیان اینکه با رشد اسلام‌گرایی در کشورهای غربی و ترویج معارف اسلامی، این اقدامات جهت مخدوش کردن چهره اسلام وپیامبر رحمت(ص) دور از انتظار نیست، تصریح کرد: اما اینکه مقامات سیاسی دولت فرانسه نیز از چنین اقداماتی رسما حمایت کنند جای تامل دارد که این مساله باید توسط کشورهای اسلامی با پاسخ قاطع همراه باشد.

خراسانی گفت: دولت‌های اسلامی و سیاستمداران مسلمان نیز باید این اظهارات مقامات فرانسوی را محکوم کرده و پاسخ لازم را به آن‌ها بدهند تا در آینده شاهد ادامه این حمایت‌های سیاسی از اقدامات موهن علیه پیامبر اسلام(ص) نباشیم.

وی افزود: مسلمانان جهان باید در مقابل این اقدامات موهن به ساحت پیامبر رحمت (ص) با هوشیاری مقابله کنند و اقدام برخی از مسلمانان در جهت تحریم کالاهای فرانسوی اقدام مناسبی از جامعه ‌مسلمانان در مقابل ادامه این توهین هاست.

معاون اجرایی مرکز دانشجویی حقوق بشری صلح زیبا می‌گوید که سیاستمداران غربی که از توهین به پیامبر الهی و شعله‌ور کردن احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان حمایت می کنند، تاب انتقاد از یک سیاستمدار غربی را ندارند و به آن با تندی پاسخ می دهند که این خود نشان دهنده استانداردهای دوگانه غرب در مواجهه با مسائل است.

خراسانی با تاکید بر اینکه نسبت به ادامه این اهانت‌ها به ساحت مقدس پیامبر رحمت(ص)و حمایت مسولین فرانسوی از این اقدام‌ها وبرافروختن آتش خشم مسلمانان به دولت فرانسه هشدار می‌دهیم، گفت: با حمایت‌های نابخردانه، برآتش جنگ مذهبی و اسلام‌هراسی ندمند که قطعاً اقدامات سیاسی مناسب از طرف وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران علیه این حمایت‌های نابخردانه دولت فرانسه انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها