پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مساجد کشور مهد کودک تأسیس می‌کنند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مساجد کشور مهد کودک تأسیس می‌کنند

به گزارش جامعه نیوز:

مساجد کشور مهد کودک تأسیس می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در آئین افتتاحیه دومین رویداد ملی فهما که به صورت مجازی با حضور مدیران مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان برگزار شد، گفت: ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور از ۲ سال گذشته با راه اندازی زیست بوم مجازی بچه‌های مسجد، برنامه‌ریزی‌های لازم برای فعالیت کانون‌ها بر بستر فضای مجازی را فراهم کرده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهمیت فعالیت در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: ثبت کانون در سامانه بچه‌های مسجد به منزله آغاز فعالیت کانون در فضای مجازی است و با شیوع ویروس کرونا، اهمیت این موضوع بیشتر برای تمام مجموعه‌های فرهنگی مشخص شد.

وی به فعالیت‌های فرهنگی در مساجد بدون دریافت اعتبارات ریالی اشاره کرد و تصریح کرد: وظیفه ما بسترسازی برای کمک به مساجد است و در نظام اسلامی همه باید به مساجد کمک کنند زیرا مسجد یک مکان مقدس است که خدمات آن برای عموم جامعه قابل لمس است.

 ارزانی به موفقیت ۹۸درصدی نخستین رویداد ملی فهما اشاره کرد و گفت: در این رویداد ملی بزرگ، تمام کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور حضور داشتند.

 وی با بیان اینکه اهالی مسجد در صف مقدم جنگ نرم فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: مدل فعالیتی کانون‌ها، فعالیت خالصانه در دل مسجد است اما ثبت برنامه‌ها در سامانه بچه‌های مسجد به معنای اشتراک‌گذاری برنامه‌ها با سایر کانون‌ها و مجموعه‌های فرهنگی کشور است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهمیت اتحاد و همدلی کانون‌ها و پایگاه‌های بسیج اشاره کرد و ادامه داد: در دومین رویداد ملی فهما فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در ۳ عرصه شبستان نوآور، شبستان فرهنگ و شبستان هنر است که این شبستان ها در دل خود ۱۲ رواق مختلف را جای داده اند.

این خبر را هم ببینید:  نیروی انسانی کیفی، اولویت نخست سازمان فرهنگ و ارتباطات/ پیشنهاد تأسیس شورای اجرایی روابط فرهنگی بین‌المللی زیر نظر رئیس‌جمهور

وی افزود: یکی از موضوعات مهم در  دستور کار ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، ثبت رسمی کانون‌ها در سال جاری است که این موضوع می‌تواند در جذب اعتبارات برای کانون‌ها نیز تاثیر بالایی داشته باشد.

ارزانی همچنین به برگزاری موفق طرح ملی «سه شنبه‌های تکریم» اشاره کرد و گفت: خوشبختانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمام قوا از این طرح که بر تکریم خانواده‌های معظم شهدا تاکید دارد، حمایت کرده است و هر سه‌شنبه یا به صورت مجازی یا حقیقی از خانواده‌های شهدا از استان‌های مختلف کشور بازدید کرده‌اند.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در پایان به تصویب فعالیت «مهدهای فهما» اشاره کرد و افزود: پیش از این در برخی مساجد، مهدهای کودک فعالیت داشته‌اند اما با تاییدیه سازمان بهزیستی کشور نبوده است که خوشبختانه این موضوع امروز مورد تایید قرار گرفته است و به زودی دستورالعمل فعالیت مهدهای فهما صادر خواهد شد.

انتهای پیام/