پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مساجد مکه از فردا باز می‌شوند/ زمان بازگشایی مسجدالحرام معلوم نیست - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مساجد مکه از فردا باز می‌شوند/ زمان بازگشایی مسجدالحرام معلوم نیست

به گزارش جامعه نیوز:

مساجد مکه از فردا باز می‌شوند/ زمان بازگشایی مسجدالحرام معلوم نیست

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مساجد عربستان پس از شیوع کرونا از اواخر سال گذشته به روی مردم بسته شدند و از حدود یک ماه قبل با دستور مسؤولان سعودی تمام مساجد عربستان به جز مساجد مکه مکرمه بازگشایی شدند، تا جایی که حتی مسجدالنبی (ص) در مدینه منوره نیز پس از ۷۳ روز تعطیلی برای برپایی نماز جماعت بازگشایی شد و روزانه جمع کثیری از مردم این شهر به مسجد نبوی مشرف می‌شوند و نمازها را به جماعت اقامه می‌کنند.

با وجود بازگشایی مسجدالنبی (ص) به نظر می‌رسید که مسجدالحرام نیز به روی زائران و نمازگزاران آغوش بگشاید، اما به دستور متولیان حرمین شریفین، خانه خدا همچنان به روی زائران بسته است و تنها کارکنان این مکان مقدس مجوز حضور در مسجدالحرام و اقامه نماز جماعت در خانه خدا را دارند.

اکنون نیز پس از حدود ۱۰۰ روز پس از تعطیلی خانه خدا، به دستور مقامات سعودی مساجد مکه مکرمه نیز از فردا همزمان با آخرین روز ماه شوال برای زیارت زائران باز می‌شود.

البته بازگشایی مساجد تنها در زمان برپایی اقامه نمازهای جماعت و با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی مجاز است و در سایر زمان‌ها، افراد اجازه ورود به مساجد را ندارند. همچنین همراه داشتن سجاده و مهر شخصی از دیگر نکات مهم برای ورود به مساجد است. 

با وجود اعلام مسؤولان سعودی مبنی بر بازگشایی مساجد در مکه مکرمه، هنوز متولیان حرمین شریفین درباره باز شدن درهای مسجدالحرام به روی زیارت‌کنندگان، اعلام نظر نکرده‌اند و زمان بازگشایی مسجدالحرام مشخص نیست.

این خبر را هم ببینید:  تجلیل نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه‌ها از پرستاران و مدافعان سلامت

این روزها آمار مبتلایان به کرونا در عربستان رو به افزایش است، تا جایی که بر اساس گزارش‌های رسمی این کشور، روز گذشته بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند.

با این روند به نظر می‌رسد که سعودی‌ها همچنان امکان برپایی حج تمتع و بازگشایی مسجدالحرام را نداشته باشند، چرا که فرودگاه‌های این کشور نیز به صورت محدود فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/