رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 433 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May

به گزارش جامعه نیوز:  مساجد قبله تهران مراسم شب‌های قدر را در فضای باز برگزار می‌کند حجت‌الاسلام حسن عامری رئیس امور مساجد شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ری، با اشاره به برگزاری برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: هم‌زمان با دستور مقام معظم رهبری مبنی بر فعال شدن و به میدان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مساجد قبله تهران مراسم شب‌های قدر را در فضای باز برگزار می‌کند

حجت‌الاسلام حسن عامری رئیس امور مساجد شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ری، با اشاره به برگزاری برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان اظهار کرد: هم‌زمان با دستور مقام معظم رهبری مبنی بر فعال شدن و به میدان آمدن گروه‌های جهادی به‌منظور شکست کرونا در موج چهارم شیوع این ویروس منحوس، هم‌زمان با سراسر کشور در سطح شهرستان ری نیز فعالیت امور مساجد در بخش رسیدگی به بیماران کرونایی آغاز شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی امور مساجد شهرستان ری در بخش‌های تهیه بسته‌های کمک مؤمنانه و اقدامات بهداشتی فعال شدند، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته کمک‌های بهداشتی مربوط به تهیه ملزومات بهداشتی و مراقبت از بیماران کرونایی است که به کمک جهادگران اجرایی می‌شود.

رئیس امور مساجد شهرستان ری در ادامه با بیان اینکه جهادگران خدمات ارزشمندی را در زمینه امدادرسانی به نیازمندان و همراهی با کادر درمان ارائه می‌کنند، افزود: در ایام ماه مبارک رمضان یکی از برنامه‌های بهداشتی گروه‌های جهادی، حضور جهادگران در بیمارستان‌های شهدای هفتم‌تیر و فیروزآبادی به‌منظور کمک‌رسانی به کادر درمان است و با توجه به استقبال جهادگران از این طرح با تأمین نیرو در این دو بیمارستان، جهادگران به سایر بیمارستان‌های استان تهران اعزام می‌شوند.

حجت الاسلام عامری تصریح کرد: جهادگران پس از دریافت آموزش‌های لازم و گزینش، با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای ماه مبارک رمضان فعالیت خود را در این ۲ بیمارستان آغاز کرده‌اند.

وی بیان کرد: دیگر برنامه‌ جهادگران تهیه بسته‌های کمک‌ معیشتی و نیز تأمین دارو و مواد بهداشتی برای خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا یا خانواده‌هایی است که درگیر بیماری کرونا هستند.

این خبر را هم ببینید:  داوطلبان شورا نباید با دادن وعده‌هایی خارج از حیطه وظایف انتظارات مردم را بالا ببرند

رئیس امور مساجد شهرستان ری محور سوم فعالیت‌ها را در قرنطینه خانگی دانست و بیان کرد: افرادی که به دلیل بیماری در قرنطینه خانگی هستند و امکان تهیه مایحتاج ضروری و دیگر ملزومات ندارند، با هماهنگی گروه‌های محله محور شناسایی‌شده و جهادگران کارهای روزمره آن‌ها را به‌منظور قطع زنجیره انتقال بیماری انجام می‌دهند.

حجت الاسلام عامری ادامه داد: امور مساجد شهرستان ری در بخش تهیه بسته‌های کمک‌ مؤمنانه و طرح مواسات وظیفه دارد اقلام اساسی مانند مرغ، برنج، روغن، گوشت و غیره را به‌منظور توزیع میان محرومان و نیازمندان تهیه کند همچنین در بخش فرهنگی با تشکیل کرسی‌های قرآنی و کاروان شادی در محلات و برنامه مناسب با این ایام در فضای مجازی و مشاوره به خانواده‌هایی که دچار کرونا شدند همکاری کنند. 

وی در پایان با اشاره به برگزاری ‌ویژه‌برنامه‌های شب‌های قدر در مساجد شهرستان ری خاطرنشان کرد: تاکنون شیوه‌نامه‌ای در این راستا تدوین و منتشرنشده اما قرار است با برنامه‌ریزی مساجد و با استفاده از ظرفیت‌های حاشیه مساجد مانند مدارس، ورزشگاه‌ها و موارد دیگر مراسم مذهبی شب‌های قدر در فضای باز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدت‌زمان کوتاه برگزار شود.

انتهای پیام/۶۷۰۶۲/م/س


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها