پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مسئولان نمی‌توانند از راه دور و بدون حضور میان مردم نیازهای حقیقی جامعه را درک کنند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مسئولان نمی‌توانند از راه دور و بدون حضور میان مردم نیازهای حقیقی جامعه را درک کنند

به گزارش جامعه نیوز:

 مسئولان نمی‌توانند از راه دور و بدون حضور میان مردم نیازهای حقیقی جامعه را درک کنند

حجت الاسلام ابراهیم کلانتری رئیس انجمن علمی انقلاب اسلامی و تولیت حرم حضرت احمد بن موسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به اهمیت حضور رئیس جمهور و مسئولان در میان مردم گفت: یکی از ارزش‌های بزرگ سفرهای استانی این است که مسئولان و مدیران ارشد کشور با مشکلات گوناگون مردم و جامعه آشنا می شوند و این از لوازم قطعی مدیریت و اداره جامعه است.

وی افزود: اینکه مسئولی بخواهد از تهران و از راه دور بنشیند و کشور را اداره کند قطعاً نمی‌تواند با دردهای واقعی مردم و مشکلات جامعه آشنا شود و عملاً تصمیمات و مصوبات هم منطبق با نیازهای جامعه بسته نمی شود.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز مسئولان جمهوری اسلامی از رهبری معظم انقلاب تا روسای جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس، همه اینها همه برآمده از متن جامعه اسلامی هستند کسانی که از خود جامعه و توده‌های مستضعف که انقلاب کردند و تا به امروز پشت انقلاب ایستادند،اینها نمی توانند جدا از مردم زندگی کنند.

حجت الاسلام کلانتری تاکید کرد: اینکه مسئولان از جامعه بریده شوند یکی از آفات انقلاب اسلامی می تواند باشد. جدا کردن مسئولان از متن و توده‌های مردمی که صاحبان اصلی انقلاب و کشور هستند قطعا مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: سفرهای استانی کمک می کند، مردم مسئولان خودشان را بین خودشان ببینند و مشکلات و حرف دل خود را به مسئولان منتقل کنند. اگر این سفرها نباشد این ارتباط به تدریج قطع خواهد شد و نتیجه آن پیدا شدن یک یاس و ناامیدی در میان مردم خواهد بود.

این خبر را هم ببینید:  گزارش نمکی و بذرپاش به کمیسیون بهداشت مجلس

این استاد دانشگاه افزود: وقتی یک مسئول از نزدیک مشکلات و درد جامعه را لمس کند و حرف های مردم را بشنود بهتر می تواند تصمیم گیری کند تا اینکه بخواهند با یک گزارش موضوع را به وی اطلاع دهند.

وی اظهار داشت: در همین سفر اخیر رئیس جمهور به استان فارس شاهد بودم که هر کدام از مسئولان با ده‌ها نفر از مردم کوچه و بازار صحبت می کردند، درد دل ها را گوش می دادند و از فضاهای شهری، روستایی، کارخانجات نیمه تعطیل و تعطیل و مناطق مختلف بازدید می کردند.  مسئولان با چنین کاری با چشم خودشان مشکلات را می دیدند و مشکل را به درستی متوجه می شدند.

حجت‌الاسلام کلانتری تصریح کرد: وقتی مسئولان بین مردم باشند احساس همراهی، پشتیبانی و در خدمت نظام بودن برای مردم بهتر جلوه می کند و باعث می شود مردم با همه وجود در خدمت نظام باشند، چون دیگر احساس جدایی نمی کنند و احساس می کنند آن مسئول هم از خودشان است و برای آنها دارد کار می کند و این باعث می‌شود خیلی از انتظارات کاذب از بین برود و بیشتر جنبه یکرنگی بین مردم و مسئولان به وجود می آید.

انتهای پیام/