پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مسئولان سازمان هواپیمایی را به مجلس می‌کشانیم/ نرخ‌های جدید باید تعدیل شده و موقتی باشد - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مسئولان سازمان هواپیمایی را به مجلس می‌کشانیم/ نرخ‌های جدید باید تعدیل شده و موقتی باشد

به گزارش جامعه نیوز:

 مسئولان سازمان هواپیمایی را به مجلس می‌کشانیم/ نرخ‌های جدید باید تعدیل شده و موقتی باشد

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره افزایش قیمت بلیط پروازهای داخلی که گفته می‌شود که از اول آبان‌ماه اعمال می شود، اظهار داشت: افزایش نرخ جدید پروازهای داخلی رشد بسیار تند و بالایی داشته است و سازمان هواپیمایی باید توضیح بدهد که آیا این افزایش صرفا به دلیل افزایش نرخ ارز است یا خالی کردن ظرفیت برای مقابله با ویروس کرونا است.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشور باید پاسخ دهد که آیا این افزایش نرخ بلیط ها قرار است موقتی باشد و بعد از فروکش کردن شیوع و گسترش ویروس کرونا تعدیل ‌یابد؟ در غیر این صورت این افزایش قیمت‌ها غیر قابل قبول است و مجلس به شدت با این مسئله برخورد می کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: اینکه بخشی از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی ارزی است اما بخش عمده و مهم آنها مثل هزینه‌های حقوق، سوخت، خدمات فرودگاهی ریالی است و به قیمت آنها اضافه نشده است. بنابراین آنها حق ندارند چون نرخ ارز چند برابر شده به نرخ پروازهای داخلی هم اضافه کنند.

قادری می گوید که اینکه سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کند که من نقشی ندارم و ناظر قضیه هستم پذیرفته شدنی نیست؛ سازمان هواپیمایی کشور یک سازمان حاکمیتی است و طبیعی است هر اتفاقی قرار است بیفتد باید با هماهنگی باشد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری را به مجلس می‌کشانیم و ما نسبت به این مسئله حساس هستیم، گفت: ما نمی‌خواهیم شرکت‌های هواپیمایی ضرر کنند اما باید قیمتی را به مردم بدهند که قابل قبول باشد، ما نمی خواهیم سوار شدن بر هواپیما برای مردم به آرزو تبدیل شود.

این خبر را هم ببینید:  باید حفره‌های امنیتی ضد انقلاب در مراکز حساس برای همیشه بسته شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری نرخ‌های جدید پروازهای داخلی را بدون اطلاع مجلس اعلام و اطلاع‌رسانی کرده است و مجلس به شدت با این مسئله برخورد خواهد کرد. به مجلس بی احترامی شده است مثل اینکه آقایان نمی‌دانند تصمیمات اینچنینی تبعات اجتماعی و سیاسی به دنبال دارد.

انتهای پیام/