رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم امروز در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء پانزدهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: اصحاب کهف می‌توانند الگویی مناسب برای دولتمردان دولت اسلامی باشند که درآیات ۹ و ۱۰ سوره مبارکه کهف به آن‌ها اشاره‌شده است. وی افزود: خداوند درباره […]

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم امروز در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء پانزدهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: اصحاب کهف می‌توانند الگویی مناسب برای دولتمردان دولت اسلامی باشند که درآیات ۹ و ۱۰ سوره مبارکه کهف به آن‌ها اشاره‌شده است.

وی افزود: خداوند درباره گروهی سخن می‌گوید که آن‌ها را اصحاب کهف می‌نامد که با مشاهده کفر و زورگویی و اوضاع نابسامان فرهنگی و انحرافاتی که وجود داشت تحمل نکردند و تصمیم گرفتند درراه خدا قیام کنند.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اصحاب کهف حاضر نشدند به هر قیمتی در مسئولیت بمانند و این پیام را رساندند که مسئولیت زمانی ارزشمند است که احقاق حق صورت گیرد و نشان دادند مسئول نمونه کسی است که نگران انحرافات فرهنگی جامعه باشد.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: برای حفظ دین سختی‌ها لازم است و گاهی نیز هجرت باید کرد که زمینه نصرت الهی را فراهم می‌سازد و در برابر انحرافات جامعه نباید نشست بلکه باید قیام کرد چراکه بی‌تفاوتی نسبت به انحرافات ممنوع است و سکوت جایز نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: در سوره مبارکه اسراء نیز دستوراتی مبنی بر منشور حکمرانی در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی برای مسئولان وجود دارد.

وی افزود: احترام ویژه به سالمندان و تکریم والدین در آیه ۲۳، حمایت از اقشار مستضعف در آیه ۲۶، مبارزه با اسراف و تبذیر، لزوم حمایت از کودکان بی‌سرپرست و یتیمان بر اساس آیه ۳۴ و جلب سرمایه و اعتماد عمومی مردم با پایبندی به پیمان‌ها از منشورات مهم حکمرانی در سوره اسراء است که باید دولت اسلامی از آن‌ها درس بگیرد.

این خبر را هم ببینید:  تهیه و توزیع 5 هزار غذای گرم در مناطق حاشیه نشین ارومیه توسط گروه‌های جهادی

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: مسئول در دولت اسلامی یا قول نمی‌دهد یا اگر قولی می‌دهد در مسیر تحقق وعده‌ها تلاش می‌کند  تا به‌جای لقب گرفتن ارباب وعده‌ها به لقب مرد عمل مزین شود و سرمایه اعتماد عمومی از بین نرود.

وی در ادامه گفت: در جامعه اسلامی باید برای حمایت از نیازمندان و فقرا، فرهنگ مساوات دنبال و تلاش شود این حمایت‌ها همیشگی و عزتمندانه باشد.

استاد حوزه علمیه در پایان گفت: دولت و جامعه اسلامی نسبت به کهنسالان وظایف ویژه دارند و اختصاص واکسن کرونا برای سالمندان جای تشکر ویژه دارد و نشان‌دهنده سنت اسلامی و اولویت داشتن کهن‌سالان در جامعه است.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳

 


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها