پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مره‌صدق: قدرنشناسی مقامات جمهوری آذربایجان در قبال ایران تعجب‌آور است

به گزارش جامعه نیوز:

 مره‌صدق: قدرنشناسی مقامات جمهوری آذربایجان در قبال ایران تعجب‌آور است

سیامک مره صدق نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ارتباط با تحرکات صورت گرفته در پشت مرزهای شمال غرب ایران گفت: قدرنشناسی مقامات جمهوری آذربایجان از جمهوری اسلامی ایران مایه تعجب است که با وجود همه حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی که در مراحل و مواقع مختلف ایران از آذربایجان داشته آنها چنین حرکتی را صورت داده‌اند.

وی افزود: واقعیت این است که جمهوری آذربایجان از زمان استقلالش از شوروی تاکنون از نظر اقتصادی و نظامی تحت نفوذ شدید رژیم صهیونیستی بوده و بیش از ۶۰ درصد از تجهیزات نظامی این کشور اسرائیلی است.

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم اظهار داشت: طبیعی است که وقتی کشوری از نظر اقتصادی و نظامی تا به این حد زیر نفوذ رژیم صهیونیستی باشد از نظر امنیتی هم تحت نفوذ این رژیم خواهد بود و از خود استقلالی نخواهد داشت.

مره صدق خاطرنشان کرد: مقامات آذربایجان باید همیشه به یاد داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران در مراحل و مواقع مختلف از این کشور حمایت‌های لازم را به عمل آورده و با وجود اینکه مقامات این کشور رفتار شایسته‌ای در قبال ایران نداشتند اما به دلیل اینکه آذربایجان، گرجستان و… همگی زمانی بخشی از خاک ایران بودند و از نظر فرهنگی بخشی از ایران حساب می‌شوند، روابط مسالمت‌آمیزی با آنها داشته است.

وی افزود: اگر مقامات جمهوری آذربایجان یا هر کشور دیگری این فکر را در سر داشته باشند که منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را تهدید کنند بدانند که ما به هیچ وجه از منافع‌مان قدمی عقب نخواهیم نشست و تمام‌قد در مقابلشان خواهیم ایستاد و با آنها مقابله خواهیم کرد. 

این خبر را هم ببینید:  عزت معلمان نباید به‌واسطه کمبودها زیر سؤال برود

نماینده ایرانیان کلیمی در مجلس دهم در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه به دنبال تنش نیست اما به هیچ کس هم اجازه تنش‌آفرینی در منطقه و به ویژه در مرزهایش را نخواهد داد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *