رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 94 خبر


  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۵ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Wednesday 23 September
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مره‌صدق: شایعات ضد انقلاب در باره قطع بودجه اقلیت‌های دینی در ایران کذب محض است سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: اخیراً شایعاتی از سوی گروهک‌های ضد انقلاب مطرح شده که ردیف بودجه‌ای مربوط به اقلیت‌های دینی در بودجه سالیانه […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مره‌صدق: شایعات ضد انقلاب در باره قطع بودجه اقلیت‌های دینی در ایران کذب محض است

سیامک مره صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: اخیراً شایعاتی از سوی گروهک‌های ضد انقلاب مطرح شده که ردیف بودجه‌ای مربوط به اقلیت‌های دینی در بودجه سالیانه کشور حذف شده که این اظهارات کذب محض است.

وی افزود: اقلیت‌های دینی در ایران علاوه بر برخورداری کامل از بودجه عمومی کشور از یک ردیف اعتباری توسط وزارت کشور برای امور فرهنگی هم برخوردارند.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم اظهار داشت: اقلیت‌های دینی در ایران همانند دیگر شهروندان یارانه نقدی خود را دریافت می‌کنند و از بودجه عمومی در بخش‌های دیگر نیز بهره‌مند هستند.

مره صدق خاطرنشان کرد: علاوه بر این بودجه‌ای از سوی وزارت کشور در زمینه امور فرهنگی و اقلیت‌های دینی تخصیص می‌یابد که برای پرداخت حقوق معلم‌های دینی اقلیت‌های دینی و همچنین چاپ نشریاتشان هزینه می‌شود.

وی افزود: نحوه تعامل نظام جمهوری اسلامی با اقلیت‌های دینی یک الگوی مناسب برای همه جهان است تا با الگو قرار دادن نظام جمهوری اسلامی با اقلیت‌های دینی خود ارتباط داشته باشند.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس دهم اظهار داشت: مشکل اقلیت‌های دینی در ایران همان مشکلی است که همه مردم با آن مواجهند و اینها ناشی از مشکلات اقتصادی است که بخشی از آنها از تحریم‌ها نشأت می‌گیرد که البته با تکیه بر نیروی داخلی و استعداد جوانان می‌توان بر مشکلات این بخش نیز فائق آمد والا اقلیت‌های دینی در ایران با هیچ مشکلی که مختص آنان باشد، مواجه نیستند.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها