رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  مردم تخلفات انتخاباتی را در سامانه سجام ثبت نمایند/تشکیل کمیته رصد فضای مجازی به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در دومین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دادگستری استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: محوریت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مردم تخلفات انتخاباتی را در سامانه سجام ثبت نمایند/تشکیل کمیته رصد فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در دومین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دادگستری استان کردستان برگزار شد، اظهار کرد: محوریت کار ما در این ستاد مشارکت حداکثری مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا می باشد و در کنار این موضوع انتخاب اصلح کاندیداها نیز بسیار مهم است.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: متاسفانه در دوره‌های قبلی شوراهای شهر تخلفات و مفاسدی صورت گرفته که موجب دلسردی مردم از حضور پای صندوق‌های رای شده و باید در مراحل تائید صلاحیت نامزدها دقت بیشتری توسط ارگان‌های ذیربط صورت گیرد.

 ملاک اصلی در برگزاری انتخابات اجرای قانون است

وی افزود: ملاک اصلی در برگزاری انتخابات، اجرای قانون است و مهم‌ترین چالش این دوره از انتخابات بحث فضای مجازی است و باید کمیته فرعی رصد فضای مجازی در زیرمجموعه ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان کردستان تشکیل شود تا بصورت مرتب فضای مجازی رصد شده و با تخلفات احتمالی برخورد شود .

وی خاطرنشان کرد: خط قرمز دستگاه قضایی در استان کردستان وحدت است و با هرگونه سیاه نمایی، تخریب، توهین به اقوام و مذاهب برخورد جدی صورت می‌گیرد.

حجت‌الاسلام حسینی همچنین از آحاد مردم استان کردستان خواست هرگونه گزارش تخلف انتخاباتی را یا بصورت حضوری به دادستان مرکز استان و یا دادستان‌های شهرستان‌ها و یا از طریق سامانه سجام ثبت نمایند و این گزارش‌ها در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کردستان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این خبر را هم ببینید:  روسیه رسماً آمریکا را در فهرست «کشورهای غیردوست» قرار داد

وقوف به اطلاعات راهبرد اساسی در پیشگیری از جرائم انتخاباتی است

محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب سنندج اظهار کرد: راهبرد اساسی در پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی وقوف اطلاعاتی است و سلامت انتخابات باید به نحو درستی تضمین شود.

جباری گفت: در دادسرای مرکز استان و دادسرای شهرستان‌ها شعبه ویژه رسیدگی فوق‌العاده به جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده که در این شعبات قاضی ویژه و شبانه روزی تخلفات احتمالی انتخاباتی را رسیدگی می‌کند و اعضای این شورا نیز باید با این شعبات همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: در بحث انتخابات تاکید اصلی دستگاه قضایی بر اقدامات پیشگیرانه است و توجیه و آگاه سازی عمومی نیز بسیار حائز اهمیت است که نهایتا منجر به حضور حداکثری و پرشور مردم در انتخابات شود.شایان ذکر است که در این جلسه مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری، رئیس هیات نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان، دبیر هیات نظارت شوراها، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و رئیس پلیس فتای استان حضور داشتند و به بیان نقطه نظرات خود در زمینه برخورد با تخلفات انتخاباتی پرداختند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها