پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مردم‌کُشتاری به‌جای مردم‌سالاری - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مردم‌کُشتاری به‌جای مردم‌سالاری

به گزارش جامعه نیوز:

 مردم‌کُشتاری به‌جای مردم‌سالاری

خبرگزاری فارس ـ یادداشت میهمان؛ امین انصاری: حقوق بشر آمریکایی از نظر تئوری فاقد بنیان های استوار و پشتوانه منطقی برای ارزشهاست و از نظر عملی نیز خوی استکباری دولتهای مستکبر مانع ایجاد فضای برابری و عدالت شده است چرا که غربیها به ویژه  آمریکا همیشه در صدد تحمیل کردن ارزشها و نگرشها و خواسته های خود بر ملت های مظلوم هستند، چنانچه این روزها وحشی گری آمریکایی ها و رسوایی آنها در برخوردهای پلیس با مردم را مشاهده می‌کنید. 

آمریکا به بهانه حقوق بشر و ایجاد دموکراسی به ملتهای مظلوم در سراسر جهان حمله میکند و در واقع به جای مردم سالاری ، مردم کشتاری میکند و برای مردم حاکم مورد نظر خود را تعیین میکند تا تمام جهان را به میل و خواست خود رهبری کند درحالیکه اساسا صلاحیتی برای او وجود ندارد. و این واقعیت و باطن حقوق بشر آمریکایی است.

داعیان حقوق بشر همان متجاوزان و غاصبان فلسطین مظلوم، همان ایجاد کنندگان گروه های وحشیانه داعش، همان تروریستهای فرودگاه بغداد، همان عاملان حمله تروریستی ناو نظامی وینسنس آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس بر فراز خلیج فارس، همان هایی هستند که در حقوق بشر آنها، نه حقوق وجود دارد و نه بشر و حقوق بشر تنها بهانه ای است برای دست یابی به آرزوی دور و دراز نظم نوین جهانی شان که به حول و قوه الهی هرگز به آن نخواهند رسید و در عوض به ید قدرت الهی به تدریج افول آنها را خواهید دید در واقع این مدعیان دروغین همان هایی هستند که سالهاست جامعه جهانی را به بازی گرفته اند، افکار ریاکارانه دست نشانده های کاخ سفید هرگز واقعیت را از نگاه های با بصیرت ملتها پنهان نخواهد کرد. و وجدانهای بیدار مردمان جهان آنها را به درستی داوری خواهد کرد و دیگر اجازه نخواهد داد مشق شب طفلان فلسطینی و یمنی و سوری و.. جنگ و بی خانمانی باشد.

این خبر را هم ببینید:  انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد برگزار می‌شود/طرح مجلس برای استعفا سه ماه پیش از انتخابات

حقوق بشر زمانی حقوق بشر است که برای آحاد بشر به عنوان سپر دفاعی مقابل تعدی و ظلم صاحبان قدرت و نفوذ در جامعه منظور شود و دولتها به عنوان نمایندگان ملت از آن دفاع کنند لذا راهکار حقوق بشر را تنها باید در اندیشه اسلامی بخاطر دربرداشتن اصول و قواعدی فطری و انسانی جستجو کرد.

در برهه فعلی که بخشی از جهان بخصوص غرب آسیا با اقدامات یکجانبه آمریکا دچار مشکلات انسانی شده است، پرداختن به حقوق بشر آمریکایی و موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکا اهمیت مضاعفی دارد و می بایست به عنوان یک اقدام راهبردی و هدفمند، در دستور کار جبهه انقلاب اسلامی و محور مقاومت قرار گیرد.

با نگاهی به گذشته می بینیم که پس از جنگ جهانی دوم، اندیشه جهانی حمایت از حقوق بشر به نقطه اوج خود رسید و با تصویب منشور ملل متحد در سال ۱۹۴۵، بستر مناسبی برای دفاع از حقوق بشر فراهم شد. اما متاسفانه در بعد عملی، سازمان های عهده دار برای بسط حقوق بشر در جوامع و سازمان های نظارتی به شدت سیاسی عمل نموده و واژه حقوق بشر به یک اهرم سیاسی برای اعمال فشار به کشورهای هدف مبدل شد.

مع الاسف امروزه تفسیر حقوق بشر از طرف قدرت های بزرگ به صورت یکجانبه بیان میشود که امری خلاف مصالح بشریت است و ایالات متحده آمریکا نیز تاکنون با اقدامات ضد بشری خود نشان داده به هیچ یک از موازین بین المللی در قبال حقوق بشر پایبند نیست.

ضرورت دارد سازمان ملل متحد و دیگر نهادهای رسمی یا غیر رسمی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، با افشای ماهیت حقوق بشر آمریکائی و اقامه دعوی در نهادهای قضائی بین المللی، اقدامات لازم را برای تحت فشار قراردادن آمریکا اعمال نمایند. همچنین دیگر نهادهای بین المللی همانند سازمان دیده بان حقوق بشر نیز باید آمریکا و ناتو را به عدم رعایت موازین بین المللی و بخصوص نقض آشکار حقوق بشر در کشورهای فلسطین، یمن، افغانستان، سوریه، عراق و…. را محکوم نمایند. اشغال طولانی مدت فلسطین توسط رژیم صهیونیستی که با حمایت غرب و بخصوص آمریکا آغاز و تداوم یافته و همچنین جنایت های مداوم رژیم اشغالگر علیه مردم بیگناه فلسطین که در مصوبه های شورای حقوق بشر در دادگاه لاهه علیه اسرائیل نیز مورد تائید قرار گرفته، از مصادیق بارز نقض حقوق بشر است.

این خبر را هم ببینید:  اقدام جهادی انجمن‌های اسلامی دانشجویان بریتانیا برای مبارزه با کرونا

کشورهای جهان و بخصوص جهان اسلام باید برای خاتمه دادن به اشغال فلسطین و متوقف کردن اقدامات نامشروع رژیم صهیونیستی، روابط خود با تل آویو را قطع کرده و یا کاهش داده و بخصوص از هرگونه سرمایه گذاری در مناطق اشغالی یا واردات کالاهای تولید شده در سرزمین های اشغالی فلسطین اجتناب نمایند. این مسئولیت همگانی در مورد اقدام اخیر آمریکا در انتقال پایتخت به بیت المقدس نیز وجود دارد و از آنجا که دولت آمریکا یک امر متخلفانه و نامشروع را مرتکب شده لازم است که هیچ دولتی با آمریکا در این اقدام همراهی نکرده و این کار را به رسمیت نشناسد و با سفارت آمریکا در بیت المقدس تعامل برقرار نکند.

همچنین ضرورت دارد که شورای امنیت در چارچوب فصل هفت منشور ملل متحد، علیه اسرائیل اقامه دعوی نماید. تحریم اسرائیل توسط ملت ها و نیز فعالیتهای حقوقی بین المللی برای تبیین جنایات این رژیم از ابزارهای موثری هستند که باید گسترش یابند. باید تحریم های ظالمانه و غیرقانونی و یکجانبه آمریکا علیه کشورهای مستقل و بخصوص جمهوری اسلامی ایران که مصداق تروریسم اقتصادی و مصداق نقض آشکار حقوق بشر است از سوی جامعه جهانی و کشورهای مستقل محکوم شود.

اعمال تحریم های امریکا در کشورهای مختلف امکان دسترسی بیماران خاص به داروهای مورد نیاز را محدود کرده که این امر با مفاد اعلامیه حقوق بشر و موازین انسانی تناقض دارد. مقابله با مصادیق حقوق بشر آمریکائی باید در دستور کار نهادهای ذیربط در نظام بخصوص دستگاه دیپلماسی قرار گرفته و جهت ‌اتحاد میان کشورهای صدمه خورده از تحریم‌های یکجانبه امریکا،‌ آگاهی بخشی و تحرک بخشیدن به‌افکار عمومی جهانی از تبعات غیر انسانی و ضد حقوق بشری آمریکا و‌ بهره‌مندی از ظرفیت‌های حقوقی موجود همچون دیوان دادگستری بین‌المللی ، اقدام گردد.

این خبر را هم ببینید:  جزئیات بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صمت/ موافقان و مخالفان فاطمی امین چه گفتند؟

در عرصه دیپلماسی عمومی نیز با توجه به افزایش نقض حقوق بشر توسط آمریکا، توجه نهادهای غیردولتی،انجمن های دانشجوئی و رسانه ها به این موضوع بسیار مهم می باشد. رسانه ها می توانند از سازمان ملل و نهادهای مدافع حقوق بشر، محکومیت نقض حقوق بشر توسط آمریکا را مطالبه کنند، رسانه ها نباید اجازه داد موضوع سوزاندن فرقه داوودیه به فراموشی سپرده یا در تاریخ گم شود و این موضوع باید در دستور کار اهالی قلم و بیان قرار گیرد.

سازمان جوانان حقوق بشر بر خود لازم می داند همراه و همسو با دیگر نهادها و دستگاه های ذیربط، پیگیری های خود درجهت تحقق منویات ولی امر مسلمین مبنی بر افشا و محکومیت حقوق بشر آمریکائی را تداوم بخشد. این سازمان در این مسیر نیازمند همکاری، مشورت و کمک های فکری نهادهای ذیربط می باشد.

انتهای پیام/