پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مدیرکل سیاسی وزارت کشور: باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت داخلی کشور داشته باشیم - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مدیرکل سیاسی وزارت کشور: باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت داخلی کشور داشته باشیم

به گزارش جامعه نیوز:

 مدیرکل سیاسی وزارت کشور: باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت داخلی کشور داشته باشیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محسن اسلامی مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور در آیین تکریم مدیرکل سابق این دفتر که با حضور محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه وزارت کشور بر دو بال موضوعات و ماموریت های سیاسی و امنیتی حرکت می کند؛ گفت: تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است و این مسئولیت در وزارت کشور در حوزه ماموریت های معاونت سیاسی و متعاقبا دفتر امور سیاسی وزارت کشور قرار دارد.

اسلامی تصریح کرد: با توجه به مسئولیت سنگین وزارت کشور در امر سیاست  داخلی تلاش مان بر این خواهد بود با استفاده از حوزه کارشناسی و بهره گیری از نظرات نخبگان، ماموریت های محوله سیاسی وزارت کشور را پیش ببریم.

مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: نیازمند بازبینی در وظایف، عملکرد و اهداف دفتر با بهره گیری از نظرات کارشناسی از داخل و خارج از مجموعه هستیم و باید با آسیب شناسی دقیق به راه حل های مورد نظر برسیم.

اسلامی با بیان اینکه باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور داشته باشیم؛ گفت: در همین راستا شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص های مربوطه تدوین می شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی مناطق اعم از استان و شهرستان برای پیشبرد ماموریت ها صورت گیرد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور همچنین با اشاره به اینکه سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان باید تدوین شود؛ گفت: یکی از موضوعات همیشگی در کشور مسائل و مطالبات مناطق برای تغییرات در تقسیمات سیاسی استانهاست که این امر نیازمند آموزه های عالمانه و کارشناسانه و همکاری کارشناسی ما با دفتر تخصصی ذیربط است.

این خبر را هم ببینید:  دستور رئیسی به بانک‌ مرکزی/ جلوی فضاسازی‌ کاذب در قیمت ارز و کالا را بگیرید

اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت هماهنگی سازمان یافته و هدفدار میان سیاست گذاری های کلان دولت در سطح استانداری ها و فرمانداری های کشور اشاره کرد و گفت: سیاست های عمومی دولت در راستای سیاست گذاری صورت گرفته در ستاد و  با هماهنگی عمل استانداری ها و فرمانداری ها بایستی به نحو مطلوبی در مناطق مختلف کشور عملیاتی گردد.

وی در این خصوص گفت: در واقع مشابهت کارکردی دقیق و معنادار میان سیاست گذاری های دولت در مرکز با مناطق مختلف کشور شکل گیرد.

اسلامی خاطرنشان کرد: تحقق این امر منوط به حضور استانداران و فرمانداران کآرآمد و شایسته در میدان است تا خروجی سیاست دولت شکل عملی و اجرایی به خود گیرد.

وی اضافه کرد: عرصه اجرا و میدان باید تقویت شود و اصولا مدیران موفق در نگرش های میدانی ارزیابی های بهتر و منسجم تری دارند.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در پایان خاطرنشان کرد: ارتباط ستاد و صف بایستی به نحو موثری برای تحقق ماموریت های کلان کشوری تقویت شود و در این بستر دفتر امور سیاسی وزارت کشور نهایت تلاش و کوشش را به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام/