رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 5 خبر


  • دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الإثنين ۵ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 17 May

به گزارش جامعه نیوز:  مدیرعامل توانیر: شرایط سختی برای تامین برق در کشور داریم/ تنظیم ۴۰ برنامه برای رفع مشکل برق در فصل گرما به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مدیرعامل توانیر با اشاره به وضعیت شبکه برق اظهار کرد: امسال گرمای شدید و زودرس و در کنار آن کاهش بارندگی و خشکسالی شرایط […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مدیرعامل توانیر: شرایط سختی برای تامین برق در کشور داریم/ تنظیم ۴۰ برنامه برای رفع مشکل برق در فصل گرما

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مدیرعامل توانیر با اشاره به وضعیت شبکه برق اظهار کرد: امسال گرمای شدید و زودرس و در کنار آن کاهش بارندگی و خشکسالی شرایط سختی را برای تامین برق در کشور ایجاد کرده است.

محمدحسن متولی‌زاده با اشاره به رشد ۲۲ درصدی مصرف برق، تصریح کرد: استفاده زودرس از چاه‌های آب در کنار استفاده از سیستم‌های سرمایشی همزمان فشار مضاعفی را به شبکه برق تحمیل کرده است

وی افزود: به دلیل خشکسالی ذخایر سد‌ها کاهش محسوسی داشته است و  این موضوع باعث می‌شود که میزان استفاده از انرژی‌های برق آبی به صورت کامل امکان پذیر نباشد.

متولی زاده بیان کرد: با توجه به مشکلات پیش رو نقش مردم در مدیریت مصرف و همکاری با توانیر برای ارائه خدمات پایدار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تجربه همکاری در سال گذشته فضای مثبتی را برای تعامل میان مردم و صنعت برق ایجاد کرده است.

مدیرعامل توانیر بیان کرد: برای مدیریت مصرف، صنعت برق گام نخست را از خود آغاز کرد و با دستور معاون وزیر دستور صرفه جویی و مدیریت مصرف به شرکت‌های تابعه این وزارتخانه ابلاغ شد.

وی افزود: به موجب این ابلاغیه باید مصرف تمام ادارات و زیر مجموعه‌های وزارت نیرو به میزان ۵۰ درصد کاهش یابد و این موضوع با رصد میزان مصرف به راحتی قابل مشاهده است.

متولی زاده بیان کرد: استفاده از کولر‌های گازی در نقاط معتدل ممنوع شد و در مناطق جنوبی نیز دمای کولر باید بر روی ۲۶ درجه تنظیم شود.

این خبر را هم ببینید:  بستری بودن هزار و ۲۹۱ بیمار کرونایی در مازندران

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه با توجه به گرمای زودرس ۴۰ برنامه از سوی توانیر تنظیم و از سوی معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو ابلاغ خواهد شد، عنوان کرد: این برنامه به تفکیک وزارتخانه و شرکت‌های مادر تخصصی آماده و مسوولیت‌های هر یک از شرکت‌های توزیع و برق منطقه‌ای در این ارتباط ابلاغ می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها