پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مدعیان دروغین حقوق زنان در برابر آگاهی‌بخشی دانشجویان درباره حجاب تاب نیاوردند - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مدعیان دروغین حقوق زنان در برابر آگاهی‌بخشی دانشجویان درباره حجاب تاب نیاوردند

به گزارش جامعه نیوز:

 مدعیان دروغین حقوق زنان در برابر آگاهی‌بخشی دانشجویان درباره حجاب تاب نیاوردند

معصومه رضایی مسئول خواهران بسیج دانشجویی شهیدعباسپور دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات قابل توجه یکی از دانشجویان درباره حجاب و هجمه گروه‌ها و رسانه‌های معاند به این فعال دانشجویی گفت: شبهه پراکنی روش روشن همیشگی دشمن بوده و هست اما اگر آگاهی و بصیرت افزایی ها به اندازه کافی نباشد  اینگونه می شود که وقتی افرادی قد علم می کنند و پرده از واقعیت ها بر می دارند و با استدلال و منطق آگاهی می‌دهند لاشخورها شروع به حمله می کنند. چرا که از نظر آنان ما همیشه محکومیم و لذا هر گونه بیان و واکنشی باید در جایگاه دفاع باشد و نه تهاجم !

رضایی با بیان اینکه مدعیان دروغین حقوق زنان در برابر آگاهی‌بخشی یک دانشجو درباره حجاب تاب نیاوردندادامه داد: در دنیای غرب و متاسفانه گاها در داخل شاهد این هستیم که برای فروش یک متاع از یک زن با پوششی نامناسب استفاده می شود! ولی آیا اهانتی بالاتر از این به مقام زن هست؟

وی تاکید کرد: نکته حیرت انگیز این است که همین افراد به اصطلاح روشن فکر خود را مدعیان به اصطلاح حقوق زنان می دانند. مدعیان که نگرششان برای زن به جای آنکه زن بهترین فرد در جایگاه علمی و اجتماعی و سیاسی باشد و برای آن عَلم بردارند، عَلم خود را در زیبایی و جلوه گری در هر کوی و برزن مستحکم کردند و و این نگرشی الهام گرفته از همین نگاه های ابزاری است که نمی توانند زنان را با حجاب که مایه تشخص و آزادی اوست در جامعه بپذیرند.

این خبر را هم ببینید:  واکنش‌های دانشگاهیان به ماجرای مکانیسم ماشه/ درخواست از مجلس برای اتخاذ تدابیر لازم

این فعال دانشجویی گفت: گویا فراموش کرده اند که دوران بزن در رو تمام شده است و به قول فرمایش رهبری آنان هستند که در برابر این همه ظلم و جنایت باید پاسخگو باشند. جوابگوی ویترین های جنسی خیابان های غرب که زن را چون کالایی برای آماده پشت آن شیشه ها قرار داده و یا بگویند به آن همه اعتراض ناشی از تجاوزهای پی در پی به زنان با هر جایگاه اجتماعی که در غرب شکل می گیرد چه پاسخی داده اند؟

وی افزود: یکی از عللی که موجب پرورش چنین توهماتی در ذهن دشمنان شده کوتاهی های مسئولین دانشگاهی است که سعی در خفه کردن اسلام منطقی و عدم  شکل گیری گفت و گو بین نخبگان جامعه،  درست در محلی که مرکز تحول ها و تربیت نخبگان است می باشد.

رضایی تصریح کرد: گاها چنین برداشت می شود که در نگاه مسئولین تفاوتی میان دانش آموز و دانشجو وجود ندارد و هر گونه گفت وگوی عقلی و منطقی سیاسی بازی است و به تعبیری متحجر بودن نسبت به آگاهی و روشن فکری اولویت دارد .

مسئول خواهران بسیج دانشجویی شهیدعباسپور دانشگاه شهید بهشتی افزود: چرا باید بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی هنوز ما نتوانسته باشیم  آنطور که شایسته  و لازم است به چرایی عفاف و حجاب و اهمیت آن و… به صورت عقلی و منطقی در میان مردم به ویژه جوانان بپردازیم؟

رضایی ادامه داد: متاسفانه اکثر فعالیت های فرهنگی محدود به هفته ی عفاف و حجاب و یکسری گزارشات کاغذی بین نهاد ها شده است. لازم است که از خود بپرسیم آیا این میزان از عملکردها در تهاجم فرهنگی قابل قبول است؟

این خبر را هم ببینید:  نقش اساتید و بانوان محور مقاومت در استکبارستیزی بررسی می‌شود

وی اضافه کرد: به این موارد اشاره شد تا کمی درک کنیم و تشخیص دهیم  چه کسانی دلسوزان واقعی هستند؟ برای حل مشکل چه باید کرد؟ و مسئولین نسبت به خواسته ما که ایجاد بستر برای گفت وگوهای عقلانی و منطقی در برابر منطق های هوچی‌گرانه غربی در مسئله عفاف و حجاب است توجه فرمایند.

رضایی گفت: این توجه موجب خواهد شد تا پاسخ اینگونه مسائل که چرا دنیای غرب بدون پایه دینی و دایه دار بی حجابی اجباری برای دانشگاه های خود قوانین پوششی دارد اما داشتن قوانین پوششی در دانشگاه های کشور اسلامی حجاب اجباری تلقی می شود را بدهیم.

وی اظهار داشت: اینگونه مشخص خواهد شد چرا رسانه های معاند و جیره خواران غرب نسبت به یک مطالبه اینگونه درگیر می شوند و بی شرمانه با تقطیع صحبت های یک دانشجو به دنبال این هستند که بحث حجاب اجباری را مطرح می کنند و چرا در مسئله پوشش، مردان این همه دلسوز شده اند و سینه چاک کرده و  بیشتر از زنان معترض شده اند؟

انتهای پیام/