پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مخالف وزیر پیشنهادی علوم/ رجایی: برنامه های زلفی‌گل کلی است و قابلیت ارزیابی ندارد

به گزارش جامعه نیوز:

 مخالف وزیر پیشنهادی علوم/ رجایی: برنامه های زلفی‌گل کلی است و قابلیت ارزیابی ندارد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان بررسی برنامه‌ها و صلاحیت محمدعلی زلفی‌گل وزیر پیشنهادی علوم‌، تحقیقات و فناوری و در مخالفت با وی با بیان اینکه برنامه‌های وزیر پیشنهادی کلی است، اظهار داشت: در برنامه‌های ارائه شده بازه زمانی برای اجرا مشخص نشده و این برنامه‌ها قابل ارزیابی و سنجش نیست.

وی با بیان اینکه موضوع تأمین اعضای هیأت علمی در برنامه‌های وزیر پیشنهادی مغفول مانده است، گفت:‌ امروز دنیا به سمت کارآفرینی و کاربردی شدن علم حرکت کرده اما در برنامه‌های آقای زلفی‌گل در این خصوص چیزی نمی‌بینیم.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس تصریح کرد: آقای زلفی‌گل فردی دانشمند است و بیش از ۶۰۰ مقاله علمی دارد اما مشکل کشور همین است که مقالات علمی در جهت تولید ثروت و قدرت هزینه نشده است.

رجایی همچنین به عضویت وزیر پیشنهادی علوم در شورای بورس دانشجویان در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب در سال ۹۳ از ظلم بزرگی که به دانشجویان بورسیه شد صحبت کردند و خواستار احقاق حق این دانشجویان شدند اما هنوز مشکل این دانشجویان حل نشده است.

وی تصریح کرد: منظومه فکری آقای زلفی‌گل و جریان فکری ایشان نامشخص بوده و موضع‌گیر‌های سال‌های اخیر ایشان محل بحث است.

نماینده مردم لنجان در مجلس در پایان اظهار داشت: آیا وزارت علوم نیاز به یک وزیر با گفتمان انقلابی ندارد؟ چرا برخی جریانات سیاسی خاص از ایشان حمایت می‌کنند؟

این خبر را هم ببینید:  دولت به دور از تبلیغات جلوی ریزش بورس را بگیرد

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *