پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مخالفت مجلس با طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مخالفت مجلس با طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس

به گزارش جامعه نیوز:

 مخالفت مجلس با طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، وکلای ملت امروز (چهارشنبه ۷ آبان ماه) در جریان طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس با این طرح مخالفت کردند.

سمیه محمودی سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس سخنرانی در صحن علنی مجلس گفت: همکاران محترم با توجه به اینکه یکی از موضوعات اصلی که در جلسات مختلف و در صحن اصلی مجلس،‌کمیسیون‌ها و غیره همه به آن اذعان داریم رویه‌ای است که اکنون وجود دارد و آن اداره مجلس است.

وی افزود: کمیسیون آئین‌نامه داخلی ۱۰ بسته پیشنهادی را در این خصوص تهیه کرده و کارگروه‌های مختلف در حال کار روی آن هستند و از نظرات کارشناسان، مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مجلس استفاده شده که اولین بسته آن بحث تغییراتی است که در اختیار شما قرار دارد.

سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: بحث اصلی کمیسیون آئین‌نامه داخلی به این صورت است که در این زمینه کار کارشناسی، کیفیت قوانین، صرفه‌جویی، دقت، و هزینه و مهمتر از همه کمیسیون‌محوری بوده که در این طرح به آئین‌نامه داخلی اصل بر یک شوری بودن لوایح و طرح‌های مجلس است و در این صورت تشخیص هیأت رئیسه مجلس دو شوری می‌شود مثل طرح جهش تولید  و یا تامین کالاهای اساسی و استخدام نیروهای نهضتی که توسط رئیس مجلس مطرح و دو شوری می‌شود و ما نمایندگان نیز رای می‌دهیم و به کمیسیون می‌رود که بررسی بیشتر شود.

محمودی خاطرنشان کرد: در اصلاحی که انجام شده اصل بر دو شوری بودن طرح‌ها و لوایح عادی و یک فوریتی است بر این اساس کارها به صورت کاملا کارشناسی مورد بررسی قرار می‌گردد.

این خبر را هم ببینید:  رئیس جمهوربه جای پذیرش قصورها و عذرخواهی علّت‌ مشکلات را تحریم‌های آمریکا می‌داند

وی در پایان تصریح کرد: باید دقت کنیم تا بحث اتقاء قوانین و کار کارشناسی بهتر و وضعیت بهتری یابد. با دو شوری شدن طرح‌ها و لوایح در صورت تصویب کلیات گزارش کمیسیون مجددا به کمیسیون ارجاع داده می‌شود تا ضمن رسیدگی به جزئیات در مورد پیشنهادات نمایندگان نیز بررسی‌های لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/