پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مخالفت رئیس سازمان سنجش با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مخالفت رئیس سازمان سنجش با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم

به گزارش جامعه نیوز:

 مخالفت رئیس سازمان سنجش با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز  (یکشنبه ۲۲ شهریور) که خدایی رئیس سازمان سنجش در آن حضور داشت، گفت:‌ در این نشست بر موضوع تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم با حضور رئیس سازمان سنجش بررسی و اعضای این کمیسیون مباحث خود را در این باره مطرح کردند.

وی افزود: رئیس سازمان سنجش در این نشست اعلام کرد که اگر قرار باشد سال آینده هم سؤالات جداگانه‌ای برای داوطلبین نظام قدیم طراحی شود از اجرای سند تحول بنیادین عقب می‌افتیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: در مجموع متقاضیان کنکور نظام قدیم در کشور ۸۰ هزار نفر هستند که ۶۰ هزار نفر از آنها از رشته تجربی هستند و به همین دلیل بعد از بحث و تبادل‌نظر مفصل این کمیسیون با تمدید برگزاری کنکور نظام قدیم موافقت نکرد چرا که چندین بار فرصت به این داوطلبین در طول سال‌های گذشته داده شده است و این افراد باید به مانند نظام جدیدی‌ها در کنکور شرکت کنند.

فلاحی گفت: با توجه به اینکه سازمان بازرسی به حذف ارشد فراگیر از دانشگاه پیام نور ایراد گرفته است این موضوع دستور کار دوم کمیسیون آموزش مجلس بود که اعضای کمیسیون پیشنهاد دادند در استان‌های دارای ظرفیت لازم شرط معدل مدنظر قرار گیرد که بعد از رأی‌گیری با این موضوع مخالفت شد.

نماینده همدان در مجلس به موضوع نوحه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس به عنوان دستور کار سوم این کمیسیون اشاره کرد و اظهار داشت: در این نشست معاون وزیر بهداشت در کمیسیون آموزش حاضر شده و توضیحاتی را در این باره ارائه کرد و گفت بازگشایی مدارس براساس تصمیم ستاد مبارزه با کرونا و به شرط رعایت پروتکل‌های سختگیرانه صورت گرفته است.

وی افزود: اعضای کمیسیون آموزش از اینکه بازگشایی مدارس می‌تواند خطراتی را برای دانش‌آموزان ایجاد کند انتقاد داشتند و اعلام کردند که فوتی‌های دانش‌آموزان زیر ۱۸ سال در این مدت گزارش شده که می‌تواند موجب دغدغه‌ خانواده‌ها و نمایندگان مجلس باشد. لذا حفظ سلامت و جان دانش‌آموزان اولویت‌ بیشتری نسبت به بازگشایی مدارس دارد و به همین دلیل و با وجود ابهامات زیاد در این مورد قرار شد که نظارت مجلس درباره نحوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس همچنان وجود داشته باشد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  شریعتی: اجرای داوطلبانه نظارت‌های فراپادمانی خاتمه خواهد یافت