رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 2 خبر


  • یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الأحد ۲۷ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 9 May

به گزارش جامعه نیوز:  مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای پایان همه‌گیری به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از بیزنس‌اینسایدر، بیل گیتس، میلیاردر و از بنیان‌گذاران مایکروسافت در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: فرمول‌های واکسن را نباید در اختیار کشورهای فقیر گذاشت. سخنان وی در […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای پایان همه‌گیری

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از بیزنس‌اینسایدر، بیل گیتس، میلیاردر و از بنیان‌گذاران مایکروسافت در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: فرمول‌های واکسن را نباید در اختیار کشورهای فقیر گذاشت.

سخنان وی در مصاحبه با این رسانه با انتقادهای شدیدی مواجه شده است.

اسکای نیوز در مصاحبه با گیتس از وی پرسید آیا «بهتر و مفیدتر» نیست که حق مالکیت معنوی دستور ساخت واکسن از بین برود و این فرمول‌ها در اختیار جهان قرار گیرد؟

بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین مردان و نیکوکاران جهان، روز یکشنبه پس از استدلال در مورد لغو حمایت از حق ثبت اختراع در زمینه فناوری واکسن کووید ۱۹ و به اشتراک گذاشتن دستور العمل‌ها با جهان برای کنترل همه‌گیری، هدف انتقاد کاربران قرار گرفت.

اسکای نیوز در مصاحبه با گیتس از وی پرسید آیا «بهتر و مفیدتر» نیست که حق مالکیت معنوی دستور ساخت واکسن از بین برود و این فرمول‌ها در اختیار جهان قرار گیرد؟ و وی سریعا پاسخ داد «نه».

گیتس که ثروت عظیم وی به عنوان بنیانگذار مایکروسافت عمدتا به قوانین مالکیت معنوی متکی است توضیح داد: کارخانه‌های زیادی در جهان برای تولید واکسن وجود دارد ضمن اینکه مساله ایمنی واکسن برای مردم بسیار مهم است و بنابراین انتقال کاری که هرگز انجام نشده بود – انتقال واکسن، مثلاً از کارخانه جانسون و جانسون به کارخانه‌ای در هند – جدید است و این روند بخاطر کمک‌های مالی و تخصصی ماست که اجرایی شد.

این خبر را هم ببینید:  پاکستان 2 گذرگاه جدید مرزی با ایران تأسیس و راه‌اندازی می‌کند

استفان بوریانی، روزنامه‌نگار گاردین که در گزارش‌ای اخیر خود نسبت به نیاز فوری به معافیت از حق ثبت اختراع و به اشتراک گذاری فناوری  واکسن تأکید کره بود، از دیدگاه منفی خود نسست به استدلال‌های عجیب گیتس نوشت.

در طول مصاحبه  با اسکای نیوز گیتس یادآور شد:  «هیچ جای تعجبی وجود ندارد که  ثروتمندترین ملت‌ها مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها در اروپا ابتدا جمعیت خود را واکسینه کنند؛ این روند منطقی است چون اوضاع همه‌گیری در همه کشورها بد است، اما در طی سه یا چهار ماه، واکسن به همه کشورهایی که اپیدمی بسیار شدید دارند، اعطا می‌شود».

14000205000324 Test PhotoN - مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای پایان همه‌گیری

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها