رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: محسن کاظمی رمان نوشت/ «شبح میکونوس» داستانی از یک ماجرای تلخ و غیرانسانی محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره «شبح میکونوس» اظهار داشت: کتاب به ماجرای میکونوس به روایت آقای کاظم دارابی می‌پردازد. بخشی از کتاب به مستندات و دادگاه میکونوس و تبعات […]

به گزارش جامعه نیوز:

محسن کاظمی رمان نوشت/ «شبح میکونوس» داستانی از یک ماجرای تلخ و غیرانسانی

محسن کاظمی، نویسنده و پژوهشگر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره «شبح میکونوس» اظهار داشت: کتاب به ماجرای میکونوس به روایت آقای کاظم دارابی می‌پردازد. بخشی از کتاب به مستندات و دادگاه میکونوس و تبعات آن و بخش دیگر به قسمت‌های دیگری از زندگی او می‌پردازد.

کاظمی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این اثر بر مبنای کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» نگاشته شده و در اصل می‌توان گفت ماجرای میکونوس بسان یک هسته سختی است که شکافته شد، ابراز داشت: شکافی ایجاد کردیم، بخش‌های مستند و حقوقی را کنار گذاشتیم و قسمت سبک‌تر را به شکل رمان در این کتاب اختیار جامعه قرار دادیم.

این پژوهشگر با تاکید بر اینکه از ابتدا پیش‌بینی ما این بود کتاب «نقاشی قهوه خانه» یک کتاب مرجع خواهد شد، که بیشتر مورد توجه و علاقه پژوهشگران خواهد بود، گفت: شاید خواندن حجم زیاد کتاب و موارد آن برای مخاطب عام سخت و ثقیل باشد، گرچه ادبیات کار کمک کرده تا زبان خشک، تاریخی، سیاسی و حقوقی کتاب تلطیف شود ولی باز هم ممکن است حجم ۱۰۰۰ صفحه‌ای سخت باشد و یا متن‌های حقوقی برای خواننده سنگین باشد، از این رو از ابتدا توسط کارشناسان سوره مهر این مسئله به بنده گفته شد و بنای خودم را بر این گذاشتم که روی ورژن جدید کار کنم و این قول را اواسط سال ۹۷ به سوره مهر دادم، تالیف حدود یک سال طول کشید تا آن را در این شکل و شمایل کنونی آماده کنم و به ناشر بسپارم.

این خبر را هم ببینید:  اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس در 10 بسته پیشنهادی

کاظمی ضمن اشاره به انتشار «نقاشی قهوه‌خانه» و اینکه انتشار آن کار را تسهیل کرده بود بیان داشت:  چون پیش از این کتاب «نقاشی قهوه خانه» منتشر شده بود تلاش کردم با استفاده از تکنیک‌های رمان آن‌ها را در کالبد جدید عرضه کنم، به نظر می‌رسد این کتاب نسبت به «نقاشی قهوه خانه» سبک و چابک‌تر است پس با استقبال همراه خواهد شد.

13990411000282 Test NewPhotoFree - محسن کاظمی رمان نوشت/ «شبح میکونوس» داستانی از یک ماجرای تلخ و غیرانسانی

 

وی متذکر شد: افرادی که می‌خواهند با سند و مدرک داستان را بخوانند باید به «نقاشی قهوه خانه» و اسناد آن رجوع کنند، برای من این کتاب ارزشمند است چرا که اولین کار من در این ژانر محسوب می‌شود و تاکنون کار داستان و رمان انجام نداده بودم.

این محقق با بیان اینکه بسیاری به من می‌گفتند که قلمم به داستان و رمان نزدیک است اما تا پیش از «شبح میکونوس» تجربه‌ای در تالیف رمان نداشتم، گفت: این کتاب برای من تجربه ارزشمندی است امیدوارم رضایت مخاطبان را تامین کند.

کاظمی در پایان پیرامون نام کتاب هم توضیح داد: نام کتاب توسط شورایی که در انتشارات سوره مهر شکل گرفت و به محتوای کتاب اشراف داشت پیشنهاد و در نهایت «شبح میکونوس» انتخاب شد. میکونوس ماجرای تلخ و غیر انسانی است و در تاریخ حادث شده است، این ماجرا تا به امروز مثل یک شبح در زندگی آقای کاظم دارابی حضور دارد و بختک آن روی زندگی او سنگینی می‌کند. از این رو فکر می‌کنم نام مناسبی باشد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها