رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الخميس ۲۴ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 6 May

به گزارش جامعه نیوز:  محرمانه ها، در دستبرد خط نفوذ! به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مهدی سعیدی،‌کارشناس مسائل سیاسی نوشت: انتشار فایل صوتی سه ساعته از مصاحبه‌ای محرمانه با آقای محمدجواد ظریف، بمب خبری بود که دیروز در فضای سیاسی کشور ترکید و بسیاری از فعالین سیاسی و رسانه‌های مختلف را مشغول به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 محرمانه ها، در دستبرد خط نفوذ!

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مهدی سعیدی،‌کارشناس مسائل سیاسی نوشت: انتشار فایل صوتی سه ساعته از مصاحبه‌ای محرمانه با آقای محمدجواد ظریف، بمب خبری بود که دیروز در فضای سیاسی کشور ترکید و بسیاری از فعالین سیاسی و رسانه‌های مختلف را مشغول به خود کرد. انتشار دهنده این مصاحبه – که در اسفندماه ۱۳۹۹ با هدف ثبت خاطرات شفاهی وزرای دولت اعتدال ضبط گردیده – تلویزیون ضدانقلابی وابسته به آل سعود یعنی “ایران اینترنشنال” است که مدعی است فایل مذکور را توسط عنصری نامعلوم از داخل ایران دریافت کرده است!

این فایل صوتی به برنامه ضبط شده در قالب پروژه تعریف شده توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با عنوان “تاریخ شفاهی ایران” تعلق دارد که در آن قرار بر ثبت خاطرات وزرای کابینه دولت اعتدال بوده و تاکنون چند بخش آن ضبط گردیده است. برنامه حساسی که مورد دستبرد قرار گرفته است!
فارغ از نقدهای جدی که به محتوای فایل منتشره وارد است و شیوه ناشیانه آنچه ثبت تاریخ شفاهی نامیده شده است، اما سوال اصلی در این میان آن است که این فایل محرمانه که بدون شک قرار بر عدم عموم سازی آن بوده و به هیچ وجه قرار نبوده در مقطع کنونی انتشار یابد، با چه هدف و انگیزه و توسط چه کسانی انتشار عمومی یافته است!؟ چه کسانی دست اندرکار این دستبرد بوده و از انتشار این فایل سود می‌برند؟!

برای رسیدن به پاسخ این سوالات باید به چند نکته توجه نمود:
۱. توجه به زمان انتشار این فایل می‌توان تا حدودی اهداف انتشار دهندگان آن را آشکار سازد. این فایل در زمانه‌ای انتشار یافته که از یکسو مذاکرات هسته‌ای در وین در حالی برگزاری است و از دیگر سو کشور در آستانه برگزاری انتخابات سرنوشت ساز ریاست‌جمهوری و شوراها قرار دارد. قابل تامل آنکه در هفته های اخیر نام ظریف نیز به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات شنیده شده است.
بدون شک این اقدام با هدف جنجال آفرینی در آستانه انتخابات صورت گرفته است. طراحان این سناریو بر این باور بوده اند که با انتشار این فایل آتش درگیری و منازعات جناح‌های سیاسی و دوقطبی‌های دروغین در کشور اوج گرفته و هر یک تلاش خواهد کرد تا دیگری را متهم به خیانت به کشور و منافع ملی کند!

این خبر را هم ببینید:  تأکید قاهره بر حمایت از راه‌حل سیاسی بحران یمن

۲. توجه به محتوای بخش‌های گزینش شده و بحث برانگیز آن مصاحبه اعم از: تضعیف جبهه مقاومت، هجمه به سپاه، تخریب چهره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، بزرگنمایی اختلافات در سیاست خارجی جمهوری اسلامی، ایجاد چالش در روابط ایران و روسیه، به خوبی دست داشتن نفوذی‌ها و بیگانگان را در این ماجرا آشکار می‌سازد. بدون شک بیشترین بهره را از این دستبرد اطلاعاتی را بیگانگان و دشمنان ملت ایران و دشمنان جبهه مقاومت خواهند برد!

۳. توجه به نقش دشمنان ملت در این پروژه خیانت‌آمیز باید ما را هوشیار سازد که مواجهه با این ماجرا نباید به عاملی برای تقابل‌های سیاسی داخلی بدل شود و نشانه‌های اتهام بدون داشتن سند، به رقبای سیاسی روانه گردد.

مطالبه جامعه برخورد قاطع و بدون تعارف دستگاه قضایی و امنیتی با متخلفین و خائنین به منافع ملی کشور است تا اجازه تکرار چنین اقداماتی در چنین برهه حساس به دشمنان و ایادی نفوذی آنان داده نشود.

منبع: بصیرت

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها