پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مجیدی: طرح‌های عملیاتی و اجرایی دانشگاه‌ها را به نمایندگان مجلس می‌دهیم - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مجیدی: طرح‌های عملیاتی و اجرایی دانشگاه‌ها را به نمایندگان مجلس می‌دهیم

به گزارش جامعه نیوز:

 مجیدی: طرح‌های عملیاتی و اجرایی دانشگاه‌ها را به نمایندگان مجلس می‌دهیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدرضا مجیدی دبیرکل بین‌المجالس آسیایی امروز (پنج‌شنبه ۵ تیر) در نشست علمی انجمن انقلاب اسلامی ایران با موضوع تحلیل و کالبدشکافی وقایع اخیر آمریکا و شاخصه‌های مجلس انقلابی که در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار شد، اظهار داشت: ارتباط جامعه و دانشگاه باید مستمر و منظم باشد هرچند که قبلاً بحث ارتباط دانشگاه با صنعت وجود داشت اما اهمیت ارتباط دانشگاه با جامعه برای رفع مشکلات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

**امیدآفرینی یکی از دغدغه‌های بیانیه گام دوم انقلاب است

وی با تأکید برآنکه دانشگاه باید در خدمت جامعه باشد، افزود: دانشگاه باید بتواند با استفاده از نظرات، پیشنهادات و راهکارهای برون‌رفت از مشکلات کمک شایانی به جامعه کند و این وظیفه بر عهده نخبگان و اعضای هیأت علمی است.

دبیرکل بین‌المجالس آسیایی تصریح کرد: امیدآفرینی یکی از دغدغه‌ها و مسائل مهم در بیانیه گام دوم انقلاب است.

** باید طرح‌های عملیاتی و اجرایی در دانشگاه‌ها پخته شود

مجیدی خاطرنشان کرد: باید طرح‌های عملیاتی و اجرایی در دانشگاه‌ها پخته شده و به نمایندگان مجلس داده شود تا آنها بتوانند در موضوعات تقنینی و نظارتی از آن استفاده کنند.

وی در پایان گفت: ‌باید مجلس یازدهم کلید ارتباط با انجمن‌های علمی را برای توسعه ارتباط بیشتر با دانشگاه بزند و این آمادگی در نخبگان علمی برای رفع مشکلات جامعه و مشاوره‌های کارشناسی وجود دارد.

انتهای پیام/


این خبر را هم ببینید:  سرلشکر سلامی: قوی شدن مسیر قطعی ما است/ تحمیل اراده به دشمن جز با توسعه قدرت ممکن نیست