رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  مجوزهای بی‌ضابطه عامل ترافیک بلوارطالقانی در یزد/انتقادی در خصوص آسفالت بازیافتی به ما نرسیده به گزارش خبرنگار فارس از یزد، حمید رضا قمی ظهر امروز در نشست برخط با اصحاب رسانه استان یزد با بیان این‌که اقدامات شورای پنجم برآمده از نظر مردم بوده و مسیری رفتیم که شوراهای بعدی هم […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجوزهای بی‌ضابطه عامل ترافیک بلوارطالقانی در یزد/انتقادی در خصوص آسفالت بازیافتی به ما نرسیده

به گزارش خبرنگار فارس از یزد، حمید رضا قمی ظهر امروز در نشست برخط با اصحاب رسانه استان یزد با بیان این‌که اقدامات شورای پنجم برآمده از نظر مردم بوده و مسیری رفتیم که شوراهای بعدی هم باید ادامه مسیر فعلی را در پاسخ به مطالبه مردمی بروند.

وی به تشریح اقدامات انجام شده از سوی این شورا در شهر یزد پرداخت و افزود: اقدامات متعددی در زمینه‌های مختلف گردشگری انجام شده از جمله انعقاد ۹ قرارداد خواهر خواندگی با شهرهای متعدد از اروپا و آسیا که تمایلات مشترکی با شهر یزد دارند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به انجام اقداماتی برای بافت تاریخی شهر یزد در حوزه گردشگری ادامه داد: روان سازی تردد در بافت تاریخی یزد در دستور کار بود که در ایام نوروز با کمک معتمدین محلی نقاط مختلف بافت تاریخی انجام شد اما برای ادامه آن برنامه‌هایی در دستور کار است که امیدوار به تحقق آن هستیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران که چرا علی رغم نارضایتی شدید شهروندان در خصوص استفاده از آسفالت بازیافتی برای معابر شهری در یزد، هنوز اعضای شورا اسرار به اجرای طرح‌های عمرانی با این نوع آسفالت را دارند، پاسخ داد: نظرات دریافت شده کارشناسی شده نیست و گود نخاله یزد سالها درگیر آسفالت‌های بازیافتی بوده و منشأآلودگی‌های زیست محیطی برای شهر شده و از طرفی خرید آسفالت هم در توان شهرداری نیست و همین موجب شده تا مدیریت شهری نسبت به استفاده از آسفالت بازیافتی در معابر شهری یزد اقدام کند.

این خبر را هم ببینید:  ستاد مردمی آیت‌الله رئیسی در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد/چتر ستاد برای همه باز است

در حالی آسفالت بازیافتی برای معابر شهر یزد استفاده می‌شود که متأسفانه آن طور که باید این رویکرد اجرایی نشده و بهره‌وری مناسبی از شهروندان نداشته است.

سخنگوی شورای شهر در پاسخ به انتقاد خبرنگاران از چرایی تعطیل نشدن این طرح، گفت: این ادعا از سوی مردم نبوده و فقط نظر شخصی خبرنگاران است و تاکنون هیچ انتقادی در این خصوص به ما نرسیده است.

قمی از دیگر برنامه‌های انجام شده شورای شهر یزد را تامین تبلت برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت برشمرد و تصریح کرد: این شورا مبلغ ۲۵۰ میلیون اعتبار برای این منظور اختصاص داده و با توجه به نگاهی که از گذشته تا امروز در دستگیری از نیازمندان در بین مردم وجود دارد مبلغ ۱۵۰ میلیون نیز برای آزادی زندانیان جرائم غیر¬عمد تخصیص یافت.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد همچنین با اشاره به پیگیری‌های متعدد برای حل مشکلات ترافیکی شهر یزد به ویژه خیابان آیت‌الله طالقانی اظهار کرد: شورای پنجم میراث‌دار اقدامات نادرستی بود که در گذشته به شدت تکرار شده و امروز برای حل این مشکلات شرایط دشواری شکل گرفته است.

وی با بیان این‌که صدور مجوزهای بی‌ضابطه ساخت و ساز در این خیابان عامل ترافیک و شلوغی است تصریح کرد: این اقدامات باعث شده که به این راحتی نتوان برای مشکل ترافیک و شلوغی این خیابان کاری انجام داد و تا مدت¬ها به قوت خود باقی بماند.

انتهای پیام/ص


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها