رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 23 خبر


  • جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۳ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 30 October
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس یازدهم برای شفافیت حداکثری با هیچکس تعارف ندارد/ شفافیت رفتار مهمتر از آراست به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «تصویب قانون شفافیت در مجلس چه شد؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند.  در همین راستا با محمود عباس‌زاده مشکینی نماینده مردم مشکین‌شهر […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس یازدهم برای شفافیت حداکثری با هیچکس تعارف ندارد/ شفافیت رفتار مهمتر از آراست

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «تصویب قانون شفافیت در مجلس چه شد؟» خواستار پیگیری این موضوع شدند. 

در همین راستا با محمود عباس‌زاده مشکینی نماینده مردم مشکین‌شهر و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کردیم. 

وی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره طرح شفافیت که هم اکنون در مجلس یازدهم در حال بررسی است، اظهار داشت: شفافیت مسئولیت‌آور است وعنصر پاسخگویی را تقویت می‌کند ضمن اینکه اولین پله و مقدمه مبارزه با فساد و تبعیض محسوب می‌شود.

** شفافیت جیغ بنفش‌ خیلی‌ها را در می‌آورد

وی افزود:‌شفافیت باید از یک جایی در کشور شروع شود که مجلس یازدهم می‌تواند پیشقدم این موضوع شود هر چند که قطعا هزینه هم دارد و ممکن است جیغ بنفش خیلی‌ها دربیاید.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌ مجلس باید پیشقدم شفافیت شده و آن را از خود آغاز کند هر چند که در هفته‌های اول فعالیت این دوره از مجلس نامه‌ای با امضای اکثریت نمایندگان تهیه شده و مطالبه شفافیت را مطرح کردیم و خواستار تقویت شفافیت در همه جنبه‌ها شدیم که این نشان دهنده بنای مجلس یازدهم بر شفافیت است.

عباس‌زاده‌مشکینی خاطرنشان کرد: شفافیت آراء تنها یک بخش از شفافیت است که باید به شفافیت مواضع، رفتار، مکاتبات، ‌مسائل مالی و تمامی تعاملات یک نماینده تسری پیدا کند.

** شفافیت رفتار نمایندگان از آرا مهم‌تر است

وی گفت:‌طرح شفافیت در مجلس باید تا انتها پیگیری شده و مصوب و تبدیل به قانون شود هر چند که طبق قانون آئین‌نامه داخلی مجلس کمیسیون آئین‌نامه متولی آن است و بر همین اساس این کمیسیون هم اکنون در حال رسیدگی به این موضوع است ولی نیازمند به برخی اصلاحات هم است.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس اضافه کرد:‌مصوبه نهایی کمیسیون آئین‌نامه داخلی مجلس درباره طرح شفافیت به زودی به صحن علنی ارجاع شده و به رای نمایندگان گذاشته می‌شود هر چند که طبق قانون نیازمند دو سوم آراء‌است.

عباس‌زاده‌مشکینی افزود: شخصا به صورت جدی پیگیر شفافیت رفتار نمایندگان در مجلس هستم و این رفتار را اعم از آراء ‌نمایندگان می‌دانم.

** مجلس یازدهم برای شفافیت حداکثری با هیچ کس تعارف ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: شفافیت هزینه‌های انتخاباتی و تبلیغاتی نمایندگان مجلس و شفافیت اموال و دارایی‌های او خانواده و اطرافیانش بسیار مهم است زیرا اموال و دارایی یک نماینده و اقوام وی ممکن است قبل و بعد از نمایندگی تغییر پیدا کند.

عباس‌زاده‌مشکینی گفت:‌ مجلس چون قوه قانونگذار و ناظر است بهتر است شفافیت را از خود شروع کرده و در زمینه شفافیت حداکثری پیشقدم باشد و بر همین اساس نباید با کسی تعارف داشته باشیم.

وی افزود: کشور در شرایطی است که اولویت‌های جدی و ویژه‌ای در حوزه اقتصاد و مقابله با تحریم‌ها و حل مشکلات معیشتی مردم دارد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:‌ مجلس یازدهم بیش‌فعال است و حدود ۷۰۰ طرح توسط نمایندگان تهیه شده و در نوبت رسیدگی قرار داشته و به زودی خیلی از آنها اعلام وصول خواهد شد.

خبرگزاری فارس پیش از این گزارشی را با عنوان   ۲۶ هزار امضا پای مطالبه شفافیت مجلس/ وعده پارلمان شیشه‌ای چه شد؟ تهیه کرده بود. 

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها