پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مجلس و دولت باید نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان تصمیم جدی بگیرند

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس و دولت باید نسبت به همسان سازی حقوق بازنشستگان تصمیم جدی بگیرند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده مردم اردل و فارسان صبح امروز (یکشنبه، ۱۸ مهرماه)  در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه همه نمایندگان نسبت به مناطق محروم مسئول بوده و توجه ویژه به مناطق محروم و اهتمام به طبقات کم درآمد و ضعیف را فراموش نکنند، اظهار داشت: مسئولان نباید میان نقاط مختلف کشور تمایز قائل شوند و همه را باید یکسان بدانند.

وی با بیان اینکه شهرهای بزرگ و یا پایتخت اولویتی بر دیگر مناطق ندارند، افزود: قطعا نیازها و مسائل نقاط محروم و مستضعف بیشتر از سایر نقاط کشور است و باید در اولویت قرار گیرد.

حمزه شلمزاری همچنین خطاب به رئیس جمهور و رئیس مجلس گفت: تبعیض و بی عدالتی در کشور نسبت به استان ها و در استان ها نسبت به شهرستان ها خصوصا روستاها، باعث فقر، محرومیت، بیکاری و مهاجرت مردم مناطق محروم به مرکز استان ها، استان های همجوار و کشورهای منطقه شده است؛ مردم مناطق محروم از کمبودها زجر می کشند.

این عضو مجمع نمایندگان استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه زلزله ۵.۷ ریشتری هفته گذشته خسارات سنگینی به تأسیسات و منازل مسکونی مردم شریف شهرستان کوهرنگ وارد کرده است، اظهار داشت: با توجه به سردسیر بودن منطقه و گستردگی شهرستان و تعداد روستاهای خسارت دیده می طلبد که رئیس جمهور به صورت جهادی دستور کمک و بازسازی خانه های آسیب دیده را صادر کند.

این خبر را هم ببینید:  رئیسی تاکید کرد: ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان‌ها برای پیشبرد اهداف دولت

وی ادامه داد: مجلس و دولت باید نسبت به پرداخت حقوق معلمان حق التدریس و پاداش پایان خدمت معلمان، رتبه بندی این قشر زحمتکش و همسان سازی حقوق بازنشستگان اقشار مختلف تصمیم جدی بگیرند.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود به مشکلات حوزه انتخابیه از عدم امکانات درست زیر ساختی از جمله اینترنت و مشکلات راه و جاده‌ای انتقاد کرد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *