پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه سرخط اخبار روز

مجلس ناظر بر انتصابات دولت است/ حل بحران آب نیازمند تعهد و تخصص مدیران

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره اخبار در زمینه انتصاب رئیس حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب به عنوان معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: انتصابات باید بر اساس توانایی‌ها، تخصص، تعهد و روحیه کاری جهادی باشد در حالی که مدیر سد کرخه حواشی خاصی در مسؤولیت خود داشته و نمایندگان استان خوزستان گلایه‌هایی از او دارند چرا که نوع مدیریت او در سیل‌های اخیر این استان حرف و حدیث‌هایی داشته است.

وی افزود:‌کسی که تخصص ندارد حتما تعهدی هم نداشته و قطعا آسیب‌زا است و کسی که تعهدی هم ندارد ضررهایی را به سیستم وارد خواهد کرد؛‌این موضوع مختص به وزارت نیرو نیست بلکه به سایر وزارتخانه‌ها هم مربوط می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌ توقع آن است که تخصص و تعهد ملاک انتصابات باشد نه اینکه روابط جای خود را به ضوابط در عزل و نصب‌ها بدهد.

سلیمی افزود: مسؤولیت گرفتن در دولت بسیار حساس است این در حالی است که در دولت سابق برخی افراد به سمت‌های مهمی گمارده می‌شدند که همین موضوع باعث به زمین خوردن دولت شد لذا باید همه کمک کنیم چرخ حرکت دولت آیت‌الله رئیسی کند نشود.

وی تصریح کرد: سرعت بخشیدن به مسیر حرکت دولت آیت‌الله رئیسی باید توسط مدیران میانی و بالادستی افزایش پیدا کند و بر همین اساس  این افراد باید همسو با دولت باشند و توانایی انجام کار داشته باشند که البته این موضوع بستگی مستقیمی به کارنامه افراد،‌توانایی علمی و روحیه کار جهادی دارد و اگر مدیری با این ملاک‌ها منصوب شود حتما دولت موفق خواهد شد.

این خبر را هم ببینید:  معماری شهر تهران از الگوی ایرانی اسلامی پیروی نمی‌کند

وی در پایان گفت:‌ شنیده‌ام فردی در یکی از مسؤولیت‌های مهم وزارتخانه‌ها منصوب خواهد شد که ویژگی‌های گفته شده را به صورت کامل ندارد.

انتهای پیام/


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *