رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس ماجرای وجود بند مربوط به سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه را پیگیری کند به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس خواست تا علت قیدشدن بند مربوط به ستد ۲۰۳۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ را‌ پیگیری کرده و چنین لوایحی را تصویب […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس ماجرای وجود بند مربوط به سند ۲۰۳۰ در لایحه بودجه را پیگیری کند

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس؛ بسیج دانشجویی دانشگاه شاهد طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس خواست تا علت قیدشدن بند مربوط به ستد ۲۰۳۰ در لایحه بودجه ۱۴۰۰ را‌ پیگیری کرده و چنین لوایحی را تصویب نکنند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مَنْ جاءَ بِالْحَسَنَهِ فَلَهُ خَیْرٌ مِنْها

رهبر معظم انقلاب: لُب سند ۲۰۳۰، تربیت سرباز برای انگلیس و آمریکا است.

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

با توجه به رد قاطعانه سند ۲۰۳۰ توسط رهبر انقلاب در سال ۹۶ و گلایه از شورای عالی انقلاب فرهنگی به علت عدم ورود به این موضوع؛ ایشان خواستار برخورد قاطع با اجرایی شدن این سند ننگین گردیدند.

زیرا معتقدند که این سند:

۱) توسط بیگانگان مخالف با جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است.

۲) برگرفته از سبک زندگی ویرانگر و معیوب غرب است.

۳) در کشور اسناد بالادستی جامع تری از جمله سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند چشم انداز ۲۰ ساله، قانون اساسی، نقشه جامع علمی کشور وجود دارد.

۴) سند ۲۰۳۰ در برخی موارد با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران صریحا مخالف است. از جمله این اصول مخالف با سند ۲۰۳۰ (اصول ۷۷،۱۲۵،۱۵۳)

۵) تساوی جنسیتی و حذف موانع جنسیتی

۶) حذف فرهنگ ایثار و شهادت به بهانه دور نگه داشتن مدارس از خشونت

۷) قبح زدایی و عادی جلوه دادن روابط دختر و پسر و به تبع آن زن و مرد، بدون در نظر گرفتن اصول اخلاقی و دینی

این خبر را هم ببینید:  انقلاب بزرگ در تولید «تریاک» با استفاده از انرژی خورشیدی

۸) برابری زن و مرد در آموزش؛ علیرغم اینکه این مسئله در فرهنگ و اسناد و برنامه‌های آموزشی ایران وجود دارد، اما در سند ۲۰۳۰ به مواردی مانند تغییر کتب درسی با حذف نقش‌های مادری، همسری و مشابه نشان دادن زن و مرد در  تمام عرصه‌ها اشاره شده است.

حال با توجه به این مسئله در صفحه ۴۵۳ جلد دوم از مبانی اقتصادی، اجتماعی و  فرهنگی برنامه سالانه دستگاه‌های اجرایی بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بندی تحت عنوان «مشارکت فعال در اجرای برنامه‌ها و  تعهدات جهانی به ویژه اهداف توسعه پایدار و آموزش ۲۰۳۰» قید شده بود که این بند نشانگر زیر پا گذاشتن بیانات رهبری در این مسئله و بی توجهی به آن بوده است و نیز با توجه به اینکه وزیر آموزش و پرورش در سخنرانی خود اعلام برائت کرده اند و ادعای بی اطلاعی از این مسئله داشته اند و بیان کردند که  این مسئله در دولت و هیات وزیران به هیچ عنوان مطرح نشده است.

همین طور آقای علی ربیعی در سخنرانی خود در تاریخ ۱ دی ۱۳۹۹ بیان داشتند: اساسا سند ۲۰۳۰ هیچ جایگاهی در برنامه‌ها و اقدامات وزارت آموزش و پرورش ندارد و با وجود سند بنیادین آموزش و پرورش کلیه برنامه‌ها و اقدامات آموزش و پرورش بر مبنای سند بنیادین انجام می‌شود:

حال سوال اینجاست چرا در مهمترین سند مالی کشور (بودجه)، مسئله ای به این مهمی به صراحت در متن بودجه وارد شده است؛ ولو به صورت سهوا و غیر عمدی که پذیرش این حالت نیز دشوار می‌باشد.

فلذا از شما نمایندگان محترم تقاضا داریم که نسبت به این مهم، اهتمام کامل داشته باشید و از تصویب شدن این چنین مواردی جلوگیری به عمل آورید و علت قید شدن این موضوع را ولو به صورت ابتدئاً و سپس اصلاح آن و علت مکتوب شدن این مسئله را با توجه به وظیفهٔ نظارتی مجلس برای عوام مردم روشن سازید.

این خبر را هم ببینید:  برگزاری ۲۱۰ عنوان کرسی ترویجی توسط اساتید بسیجی در آذرماه

پیشاپیش از بذل توجه شما متشکریم

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها