رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس ضوابط بودجه‌ای «ساماندهی رودخانه‌ها و جلوگیری از سیلاب» را تعیین کرد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در ادامه جلسات علنی بررسی لایحه بودجه سال آینده کل کشور، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز، با تصویب بند (و) تبصره ۸ ماده واحده این لایحه، ضوابط بودجه‌ای ساماندهی رودخانه های […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس ضوابط بودجه‌ای «ساماندهی رودخانه‌ها و جلوگیری از سیلاب» را تعیین کرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در ادامه جلسات علنی بررسی لایحه بودجه سال آینده کل کشور، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز، با تصویب بند (و) تبصره ۸ ماده واحده این لایحه، ضوابط بودجه‌ای ساماندهی رودخانه های کشور را برای جلوگیری از خطرات سیلاب مشخص کردند.

براساس این بند «به منظور پیشگیری و بازسازی خسارت ناشی از سیل و ساماندهی و لایروبی رودخانه ها و آب‌بندان‌ها به شرکتهای آب منطقه‌ای استان‌ها و سازمان آب و برق خوزستان اجازه داده می‌شود بهره‌برداری از مصالح مازاد رودخانه‌ای و خاک مازاد آب‌بندان ها را از طریق مزایده و انعقاد قرارداد مشارکت عمومی- خصوصی، به پیمانکاران یا بهره برداران شن و ماسه ( با به کارگیری پیمانکاران دارای صلاحیت) به شرط واریز حقوق دولتی واگذار کند. در صورت وصول درآمد مازاد بر عملیات تعیین شده در قرارداد، منابع حاصله به ردیف درآمدی ۱۶۰۱۴۹ واریز می‌گردد منابع حاصله از محل ردیف ۳۰ -۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون در اختیار شرکت مدیریت منابع آب ایران قرار می گیرد تا در چهارچوب موافقتنامه متبادله با سازمان برنامه و بودجه کشور صرف ساماندهی رودخانه‌های کشور شود».

بر اساس بخش پایانی این بند از مصوبه مجلس «گزارش عملکرد مالی و عملیاتی این بند، هر سه ماه یکبار توسط وزارت نیرو به سازمان‌های مدیریت بحران کشور و برنامه و بودجه کشور ارسال می‌گردد. دستورالعمل اجرائی این بند ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت نیرو تهیه و ابلاغ می‌شود».

این خبر را هم ببینید:  سردار محمد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در اوج تحریم رکورد توتال در صنعت نفت ایران را شکست

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها