پایگاه خبری جامعه نیوز دیگر بروز رسانی نمی شود و از این پس اخبار را در پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین دنبال کنید - رفتن به پایگاه خبری ملت بیدار آنلاین
مجلس خواستار لغو نظارت‌های استثنایی آژانس انرژی اتمی و خروج ایران از NPT شود - پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

اخبار ویژه

مجلس خواستار لغو نظارت‌های استثنایی آژانس انرژی اتمی و خروج ایران از NPT شود

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس خواستار لغو نظارت‌های استثنایی آژانس انرژی اتمی و خروج ایران از NPT شود

به گزارش حوزه تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جنبش عدالتخواه دانشجویی طی نامه‌ای خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیرامون قطعنامه جدید شورای حکام آژانس انرژی اتمی نوشت: مجلس شورای اسلامی باید خواستار لغو نظارت‌های استثنایی آژانس و توقف اجرای داوطلبانه تعهداتِ فراتر از پروتکل الحاقی و همچنین خروج از برجام و در نهایت خروج ایران از ان پی تی شود.

 

 

متن این نامه به شرح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

همانطور که مستحضرید، شورای حکام آژانس انرژی اتمی، پس از ۷ سال قطعنامه جدیدی علیه ایران صادر کرد و به تمامی مدافعان ایده مذاکره برای رفع تحریم ها نشان داد که این ایده نه یک اشتباه تاکتیکی بلکه یک خطای راهبردی است.

امروز کوس رسوایی تمامی حامیان مذاکره در تمامی سطوح نظام از آقایان ولایتی و لاریجانی گرفته تا مرحوم هاشمی و حسن روحانی و سایر سیاست‌ورزان حامی این ایده که‌ متاسفانه ردپای بعضی از آنان در مجلس کنونی هم دیده می شود، در تمامی دولت های بعد از انقلاب بلند شده است. 

ایده مذاکره برای رفع تحریم‌ها حاصلش تحریم‌های بیشتر و قطعنامه های سیاسی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است. مسلما یکی از عوامل شکست ایده مذاکره دست اندرکاران برجام هستند. از رئیس جمهور گرفته تا وزیر خارجه و معاونانش، که با گریه وندی شرمن از مواضع خود کوتاه می آمدند اما در مقابل منتقدان داخلی که این روزها را پیش بینی می کردند با تندی و خشم برخورد می کردند. اکنون به سال ۸۶ برگشتیم منتها با تحریم های بیشتر و بدون صنعت هسته ای!

این خبر را هم ببینید:  سازمان ثبت احوال درباره عدم تحویل کارت‌های ملی جدید توضیح دهد

حال از شما به عنوان نمایندگانِ ملتِ رنجدیده از فاجعه برجام، انتظار می‌رود با عبرت از سرنوشت پیشینیان خود، به جای سکوت، بی‌عملی و مخابره کردن گرای ضعف به دشمن، از عزت ایران اسلامی در مقابل دولت های اروپایی و آمریکای مستکبر با اقتدار دفاع کنید.

شما باید هر چه سریعتر با ارائه طرح هایی در عمل و نه با حرف، نشان دهید که جمهوری اسلامی دیگر این دهن کجی های دُول متخاصم را تحمل نخواهد کرد.

بر همین اساس مجلس شورای اسلامی باید خواستار لغو نظارت‌های استثنایی آژانس و توقف اجرای داوطلبانه تعهداتِ فراتر از پروتکل الحاقی و همچنین خروج از برجام و در نهایت خروج ایران از ان پی تی شود.

ذکر این نکته ضروریست که اگر نمایندگان بتوانند در میدان تقنین، ریل گذاری کشور را به سوی مقاومت عزتمندانه تغییر دهند، یقیناً سرداران و مدافعان سازش خفت‌بار، مسافران پایداری نخواهند بود. اما اگر همانند گذشتگان بنا داشته باشید مبارزه با استکبار جهانی را صرفاً به «مرگ بر آمریکا» گفتن های نمادین و محکومیت های صوری در صحن علنی مجلس تقلیل دهید، مسلماً هم قطار برجامیون هستید و مرد میدان مقاومت نخواهید بود.

لذا با توجه به تاکید رئیس مجلس بر «ارزیابی بی‌حاصل و پُرضرر مذاکره و سازش با آمریکا به عنوان محور استکبار جهانی و عدم مسامحه با دولت در پیگیری منافع و حقوق مردم» و با عنایت بر اصرار دولت به ادامه سیاست‌های شکست خورده و عدم به کارگیری نکات کارشناسان، توقع می‌رود مجلس شورای اسلامی با عزمی جدی و با نظارت همه‌جانبه بر دولت، درخواست پیاده‌سازی راه‌حل‌های دلسوزان انقلاب در بازه زمانی مشخص را به دولت ارائه کند و در صورت تمرد دولت و پافشاری بر ادامه مسیر بحران‌زا، با اجرای قانون اساسی از ادامه روند فاجعه بار کنونی جلوگیری کند.

این خبر را هم ببینید:  چمران: دنبال مشارکت هوشمند در انتخابات هستیم/ مشارکت احساسی منجر به پشیمانی می‌شود

انتهای پیام/