رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۲ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 14 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس به دنبال اصلاح بازار مسکن/ خلا قانونی تسهیلات مسکن جبران می‌شود؟ علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به لزوم تامین مالی ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی از منابع داخلی بانکی در قالب تسهیلات که در تبصره ۱۸ مصوبه تلفیق بودجه مطرح […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس به دنبال اصلاح بازار مسکن/ خلا قانونی تسهیلات مسکن جبران می‌شود؟

علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به لزوم تامین مالی ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی از منابع داخلی بانکی در قالب تسهیلات که در تبصره ۱۸ مصوبه تلفیق بودجه مطرح شده است، گفت: مسکن پیشران اقتصاد کشور است و اگر تولید آن راه بیفتد علاوه بر کاهش قیمت مسکن شاهد ایجاد رونق در اقتصاد خواهیم بود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در تشریح مشکلات فعلی بازار مسکن گفت: درحال حاضر عرضه و تقاضای مسکن همخوانی ندارد. به عبارتی با کمبود مسکن روبه رو هستیم و این موضوع زمینه افزایش قیمت مسکن شده است.

*سهم مسکن از تسهیلات بانکی را احیا می‌کنیم

وی در بیان این نکته که خلا قانونی منجر به بی ‌توجهی بانک‌های به ساخت و ساز مسکن شده است، افزود: باتوجه به اهمیت بخش مسکن به دنبال این هستیم تا حداقل ۲۰ درصد از کل تسهیلات پرداختی نظام بانکی به سمت ساخت مسکن روانه شود.

نیکزاد با اشاره به لزوم ارائه تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی به حوزه مسکن گفت: تاکید می‌کنیم حداقل باید ۲۰ درصد به بخش مسکن اختصاص پیدا کند. البته به اعتقاد بنده بیشتر هم باید بدهیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی  در بیان لزوم پیگیری وزیر راه و شهرسازی برای پای کار آمدن بانک‌های کشور گفت: مجلس با توجه به وظیفه قانون گذاری که دارد اختصاص ۲۰ درصد از کل تسهیلات نظام بانکی به بخش مسکن را دنبال خواهد کرد.

این خبر را هم ببینید:  آغاز ثبت نام انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها