رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹
  • الجمعة ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Friday 4 December
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس از موضع قدرت با عدم ارسال به موقع بودجه برخورد کند/ رفتارها و دوگانه‌سازی‌های دولت درست نیست به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۸ ابان) در جلسه علنی مجلس و در تذکری شفاهی اظهار داشت: در اخبار نقل کردند […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس از موضع قدرت با عدم ارسال به موقع بودجه برخورد کند/ رفتارها و دوگانه‌سازی‌های دولت درست نیست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه ۲۸ ابان) در جلسه علنی مجلس و در تذکری شفاهی اظهار داشت: در اخبار نقل کردند که رئیس‌جمهور گفته بنا به تصمیمی که گرفته شده، مجلس به مدت دو هفته تعطیل خواهد شد ولی من به رئیس‌جمهور و سایر افرادی که این تصمیمات را می‌گیرند، تذکر می‌دهم چرا که اصل ۵۷ قانون اساسی که اصل تفکیک قوا است، می‌گوید قوا مستقل از یکدیگر هستند و اصل ۷۹ قانون اساسی هم می‌گوید شرایط اضطراری که دولت تشخیص می‌دهد، حتماً باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد. 

وی افزود: هر تصمیمی که گرفته می‌شود چه توسط ستاد کرونایی که دولتی است و از مجلس هیچ نقش، سهم و فردی در آنجا حضور ندارند و چه نهادهای دیگر، حتماً باید نظر مجلس را بگیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقای روحانی و وزرا بدانند که این مجلس ولو به صورت مجازی هم تشکیل شود، نظارت بر امور اجرایی کشور را رها نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: محضر شما عرض می‌کنم که این رفتارها و دوگانه‌سازی‌هایی که دولتی‌ها در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مانند بحث تحریم و غیر تحریم کلید می‌زنند، درست نیست و مسئله اصلی، عُرضه و بی‌عُرضگی است نه مسئله اینکه تحریم یا مذاکره را بپذیریم.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مشخص است که کسی تحریم را نمی‌پذیرد اما مسئله این است که طرف مقابل تحریم‌ها را ذلیلانه یا عزت‌مدارانه بردارد و همه دعوای ما سرِ این نقطه است.

نادران گفت: اگر دولت از مصوبات مجلس عدول کند و بودجه را در موعد مقرر خود تقدیم مجلس نکند، تخلف کرده و انتظار این است که مجلس از موضع قدرت با این مسئله برخورد کند.

قاضی‌زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در تایید تذکر نادران اظهار داشت: قطعاً مجلس فعال خواهد بود و جلسه خواهد داشت اما اینکه شکل برگزاری جلسات چگونه خواهد بود به نمایندگان خواهیم گفت. 

وی گفت: اینکه در ستاد ملی کرونا حتماً باید کسی از مجلس حضور داشته باشد، درست است چرا که باید صحبت‌ها و مطالبی که نمایندگان مد نظرشان است، در آنجا مطرح شود.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها