رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۶ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 20 January
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  مجلس ارائه برنامه مکتوب کاندیداهای ریاست جمهوری را حذف کرد به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران با حذف ماده (۵) این طرح موافقت […]

به گزارش جامعه نیوز:

 مجلس ارائه برنامه مکتوب کاندیداهای ریاست جمهوری را حذف کرد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ دی) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری ایران با حذف ماده (۵) این طرح موافقت کردند.

این حذف به پیشنهاد محمد حسین فرهنگی بود که ارائه برنامه داوطلبان هنگام ثبت‌نام در انتخابات را الزامی اعلام کرده بود. 

از ۲۵۴ نماینده حاضر در صحن ۱۴۰ نماینده به حذف این الزام رأی موافق داده، ۸۶ نماینده رأی مخالف و ۸ رأی نماینده هم را ممتنع دادند. 

در ماده (۵) حذف شده طرح مذکور آمده بود؛ در راستای احراز شرایط مقرر در اصل ۱۱۵ قانون اساسی و نیز توانایی اجرای اصل ۱۳۴ قانون اساسی مبنی بر مسئولیت رئیس جمهور در تعیین برنامه و خط مشی دولت، داوطلبان ریاست‌جمهوری موظفند به هنگام ثبت‌نام، برنامه مکتوب خود را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ارائه نمایند. برنامه مزبور باید به‌نحوی تنظیم شود که از لحاظ کمی و کیفی قابل ارزیابی باشد.

انتهای پیام/ 


این خبر را هم ببینید:  وزیر کشور: غربالگری عمومی باید در همه محله‌ها انجام شود

اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها