رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 13 April
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز:  ماهها انتظار برای پرداخت هزینه‌های جراحی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی/ سوال از شریعتمداری در مجلس حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به مواد ۵۴ تا ۶۹ قانون تأمین اجتماعی گفت: برابر قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ماهها انتظار برای پرداخت هزینه‌های جراحی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی/ سوال از شریعتمداری در مجلس

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به مواد ۵۴ تا ۶۹ قانون تأمین اجتماعی گفت: برابر قانون الزام سازمان تأمین اجتماعی به اجرای بندهای الف و ب ماده ۳ قانون تأمین اجتماعی مصوب ۲۱ آبان ۱۳۶۸ ، این سازمان مؤظف است هزینه بستری و جراحی بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی را پرداخت کند.

وی افزود: طبق قانون حتی اگر بیمه شده‌ای در بیمارستان خصوصی بستری و جراحی شد این سازمان بخشی از هزینه درمان را پرداخت می کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مراجعات مکرری داریم که بیمه شدگان بعد از تحویل مدارک جراحی به کارگزاری‌های تامین اجتماعی، به آنها گفته می شود این هزینه شما بعد از شش ماه و حتی بیشتر پرداخت می‌شود.

حاجی دلیگانی با انتقاد انتظار طولانی مردم برای گرفته حق درمان افزود: چرا یک کارگر آخر ماه هنوز حقوق نگرفته حق بیمه پرداخت می‌کند و قبل از آنکه حقوق کارگر به خودش برسد به سازمان تامین اجتماعی می رسد اما همین کارگر ممکن است در طول عمر خودش یک بار در بیمارستان بستری شود ولی هزینه درمانش را با شش ماه تاخیر و یا بیشتر باید دریافت کند؟

وی تصریح کرد: چرا مدیران سازمان تامین اجتماعی هیچ تدبیری در این زمینه ندارند؟ چرا هزینه درمان کارگران و بیمه شدگان فورا به آنها پرداخت نمی شود؟ آیا نمی توان تدبیری کرد که این هزینه را روزانه و یا حداکثر یک هفته ای یا در نهایت ظرف یک ماه پرداخت کرد؟

این خبر را هم ببینید:  از انتخاب محلِ سربازی تا بخشش اضافه خدمت در انتظار«سربازان ماهر»

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اینجانب در همین راستا به دلیل عملکرد نادرست سازمان تأمین اجتماعی از شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سؤالی مطرح کرده‌ام که این وزیر باید با حضور در کمیسیون تخصصی  بهداشت و درمان مجلس پاسخگوی این کم‌کاری سازمان تأمین اجتماعی باشد.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها