پایگاه خبری جامعه نیوز

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

سرخط اخبار روز

مازندران از استان‌های موفق در بخش توسعه و ترویج معارف قرآنی است

به گزارش جامعه نیوز:

 مازندران از استان‌های موفق در بخش توسعه و ترویج معارف قرآنی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام اخوان صباغ در نشست ستاد عملیات فصل بندگی در استان مازندران ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته ستاد عملیات فصل بندگی ماه مبارک، از سعید قربانی به عنوان یکی از مفاخر قرآنی کشور و ظرفیت عظیم این شخص در حوزه قرآن در بخش توسعه و ترویج مفاهیم و معرف قرآنی تقدیر کرد.

وی گفت: مازندران از استان‌های موفق در بخش توسعه و ترویج معارف قرآنی است و بهترین موسسان و بالاترین بهروری را دارد و به دستور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور محور حرکت ستاد عملیات فصل بندگی باید قرآنی باشد.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم با بیان اینکه پیشرفت‌های فرهنگی در حوزه معارف و مفاهیم قرآنی قابل توجه است اما راضی کننده نیست، بیان کرد: همدلی و هم افزایی فعالان حوزه فرهنگ دینی و قرآنی در حال شکل گیری و انسجام بیشتری است، محور فعالیت‌های فرهنگی در سازمان تبلیغات اسلامی باید مطابق با آیات و مبانی قرآنی برنامه ریزی شود.

حجت‌الاسلام صباغ ادامه داد: تقویت گفتمان دینی و قرآنی ماموریت سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان دارالقرآن کشور است، به تعبیر رهبر معظم انقلاب گام دوم انقلاب امید آفرینی منطبق با آیات  قرآنی در جامعه است.

وی افزود: برخی‌ها به دنبال القا ناکارآمدی نظام دینی در جامعه هستند و سعی دارند مردم را از رحمت الهی ناامید کنند در صورتی که وعده و نصرت الهی در قرآن کریم برای مومنان و مسلمانان محقق می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن ادامه داد: گفتمان مردم میدان جمهوری اسلامی مبتنی بر آیات قرآن و دین است، باور دینی ملت بزرگ ایران موجب توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی در این ۴۲ سال شد.

این خبر را هم ببینید:  آسیب بیمه گران در اثر اشکالات قانونی بیمه اجباری شخص ثالث

صباغ با بیان اینکه قرآن الگوی امید آفرینی مردم میدانی چون شهید قاسم سلیمانی بود، بیان کرد: انقلابی بودن و پرتلاش بودن دولت آینده مسیر پیشرفت جمهوری اسلامی را هموارتر خواهد کرد، برخی به دنبال ایجاد فضای دوگانگی میدان و دیپلماسی هستند و این کار در جهت فرار از پاسخگویی مشکلات امروز است.

حجت الاسلام شکریان رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مازندران نیز در این نشست، از ستاد عملیات و تخصصی شدن کارگروه‌ها در مرکز و کشور تشکر کرد و گفت: ۲ هزار ۳۷۵ اعزام روحانیون داشتیم، با مطالبات اقشار عمومی جامعه برای باز بودن درب مساجد، سه گردهمایی منطق ای برای علما و روحانیون در جهت فعالیت های ماه مبارک رمضان برگزار شد.

وی افزود: جلسات متعددی  با جبهه فرهنگی انقلاب و کانون مداحان، هیأت مذهبی، بانوان و مدیران و مربیان و موسسات قرآنی در راستای فعالیت قرآنی برگزار شد، همچنین فعالیت رسانه‌ای و فضای مجازی مازندران از فعالیت شاخص این ستاد عملیات در استان بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی مازندران جزء خوانی، برگزاری جلسات  تفسیر و دعوت از قرا استانی و بین المللی برای برگزاری محافل انس با قرآن را از دیگر برنامه های ماه مبارک اعلام کرد و افزود: اهمیت فعالیت های روحانیون در فضای مجازی، توزیع بیش از  ۴ هزار بسته معیشتی در کل استان از سوی اداره کل و ادارات تبلیغات اسلامی شهرستانها با همکاری موسسات و مراکز قرآنی از دیگر برنامه‌ها بوده است.

به گزارش فارس، مازندران حائز رتبه برتر در حوزه فعالیت‌های ستاد عملیات ماه مبارک رمضان در کشور شد و از حجت‌الاسلام شکریان امیری به عنوان مدیرکل موفق در حوزه قرآنی و اجرای برنامه‌های عملیات فصل بندگی ماه مبارک رمضان تجلیل شد.

این خبر را هم ببینید:  حجت‌الاسلام قرائتی در جمع دانشجویان نخبه: استعداد بیشتر، شکر عملی بیشتر را می‌طلبد

انتهای پیام/۸۶۰۴۱/غ


LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *