رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 45 خبر


  • چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
  • الأربعاء ۱۹ رجب ۱۴۴۲
  • 2021 Wednesday 3 March
اوقات شرعی

به گزارش جامعه نیوز: ماجرای مناقصه مداحی در بهشت زهرا/ بازنشسته‌هایی که شرکت می‌زنند! به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، براساس آگهی منتشر شده در روزنامه ۱۵ تیرماه ۹۹ کیهان، سازمان بهشت زهرا (بزرگ‌ترین قبرستان ایران واقع در جنوب تهران)، مداحی، تلقین متوفی، سیستم صوتی (اکو) سر مزار و چادر، صندلی و […]

به گزارش جامعه نیوز:

ماجرای مناقصه مداحی در بهشت زهرا/ بازنشسته‌هایی که شرکت می‌زنند!

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، براساس آگهی منتشر شده در روزنامه ۱۵ تیرماه ۹۹ کیهان، سازمان بهشت زهرا (بزرگ‌ترین قبرستان ایران واقع در جنوب تهران)، مداحی، تلقین متوفی، سیستم صوتی (اکو) سر مزار و چادر، صندلی و میز را به مناقصه گذاشته است.

13990416000745 Test NewPhotoFree - ماجرای مناقصه مداحی در بهشت زهرا/ بازنشسته‌هایی که شرکت می‌زنند!

نهادهای مرتبط با مداحی کجای این مناقصه هستند؟

برگزاری این مناقصه هر ساله از سوی سازمان بهشت زهرا برگزار می‌شود که با حاشیه‌هایی نیز مواجه است. بسیاری از افراد در جامعه مداحی کشور معتقدند باید سازمان‌های متولی امر مداحی مانند جامعه صنفی آن‌ها (کانون مداحان کشور) و یا نهاد نظارتی مانند سازمان تبلیغات اسلامی وارد عرصه شوند و در این حوزه فعالیت کنند. بسیاری نیز از روند برگزاری این مناقصه‌ها شکایت دارند و معتقدند شرکت‌های مرتبط با سازمان بهشت زهرا در مناقصه‌های مختلف این سازمان پیروز می‌شوند.

براساس پیگیری‌‌های خبرنگار فارس، بعضی از شرکت‌های پذیرفته شده در مناقصه‌های بهشت زهرا با این مجموعه ارتباط دارند که مشخصاً بسیاری از بازنشستگان این سازمان، شرکت تأسیس کرده و در مناقصه‌های مختلف شرکت می‌کنند و عمدتاً نیز پذیرفته می‌شوند.

نظارتی بر کار مداحان در بهشت زهرا وجود دارد؟

موضوع ارائه خدمات انجام امور مداحی و تلقین متوفی، سیستم صوتی و اجاره دادن صندلی و میز و ملزومات در بهشت زهرا، آن‌قدر مهم هست که درباره‌اش در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی بحث‌های گوناگونی شکل بگیرد، اما آن‌چه از بازتاب‌ها مهم‌تر است، آموزش‌هایی است که فعالان این عرصه، به خصوص مداحان و تلقین‌خوانان سر مزار باید آن را بدانند.

این خبر را هم ببینید:  مکانیسم ماشه حاصل اعتماد به دشمن است

13990416000762 Test NewPhotoFree - ماجرای مناقصه مداحی در بهشت زهرا/ بازنشسته‌هایی که شرکت می‌زنند!

مداحی در بهشت زهرا با مرثیه‌خوانی در ختم و هیأت متفاوت است. در مجموع، مدت زمانی که یک مداح باید در این مراسم بخواند کمتر از نیم ساعت است که طی آن باید ضمن عرض تسلیت به صاحبان عزا، روضه‌خوانی هم داشته باشد. صحیح خواندن تلقین بالای سر اموات نیز بسیار با اهمیت است که لزوم نظارت و آموزش را بیش از پیش می‌کند.

13990416000768 Test NewPhotoFree - ماجرای مناقصه مداحی در بهشت زهرا/ بازنشسته‌هایی که شرکت می‌زنند!

نحوه تعامل کانون مداحان با سازمان بهشت زهرا

مصطفی خورسندی، رییس کانون مداحان و شعرای آئینی کشور و مدیرعامل خانه مداحان اهل بیت (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار مسجد و هیأت فارس با اشاره به نحوه تعامل این نهاد با سازمان بهشت زهرا اظهار داشت: سازمان بهشت زهرا نهاد مستقلی است و در خصوص عملکردهایش برای برگزاری مناقصه ما دخالتی نداریم. اگر در جایی و موضوعی نیاز به کمک داشته باشند، در خدمت خواهیم بود.

وی در پاسخ به این سوال که برای مداحان حاضر در این مراسم‌ها آموزش برگزار می‌شود یا خیر، گفت: برای سال جاری بنا داریم جلسه‌ای با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا برگزار کنیم که در خصوص نحوه برگزاری دوره‌های آموزشی تعامل خواهد شد.

براساس این گزارش، سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت زهرا بناست طی هفته آینده ضمن حضور در خبرگزاری فارس درباره موضوعات مختلف سازمانش با خبرنگاران این رسانه گفت‌وگو داشته باشد. بنابراین، پاسخ‌های وی به سوالات خبرنگار حوزه مسجد و هیأت به هفته آینده موکول شده است.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها