رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۶ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 18 May

به گزارش جامعه نیوز:  ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی‌ در تهران از شایعه تا واقعیت: از صبح امروز فیلمی از تجمع تعدادی از اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد. برخی رسانه‌ها  و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نیز با پوشش این […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی‌ در تهران

از شایعه تا واقعیت: از صبح امروز فیلمی از تجمع تعدادی از اتباع چینی در بیمارستان نیکان تهران منتشر شده است که سروصدای زیادی در فضای مجازی به پا کرد. برخی رسانه‌ها  و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان نیز با پوشش این خبر به گونه ای سعی کردند تا نشان دهند که چینی‌ها از حق و سهمیه واکسن ایرانی‌ها استفاده می‌کنند.

14000208000642 Test NewPhotoFree - ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی‌ در تهران

14000208000641 Test NewPhotoFree - ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی‌ در تهران

14000208000640 Test NewPhotoFree - ماجرای صف تزریق واکسن کرونا به اتباع چینی‌ در تهران

 

اما واقعیت چیست؟

علیرضا وهاب‌زاده، مشاور وزیر بهداشت در این باره توضیحاتی ارائه داد: صف تزریق واکسن در بیمارستان نیکان ربط به واکسیناسیون عموم کشور ندارد. کشور چین همزمان با ارسال محموله واکسن به ایران، تعدادی واکسن نیز برای اتباع خودش در داخل ایران ارسال کرد که این واکسن‌ها با هماهنگی سفارت چین به بیمارستان نیکان تحویل و واکسیناسیون چینی‌ها در این بیمارستان انجام شد.

وی افزود: این موضوع هیچ ارتباط به واکسیناسیون عمومی در کشور و سهمیه‌های واکسن موجود نداشته کاملا مستقل از این موضوع است.

پس از مطرح شدن امضای سند راهبردی ایران و چین، جریانی هدایت شده در رسانه‌های معاند، به هر بهانه‌ای سعی در بدبین کردن مردم نسبت به چینی‌ها دارند.

در آخرین نمونه  شایعه «به‌کارگیری کارمندان چینی به‌جای کارمندان ایرانی در شرکت ایرانسل» را مطرح کردند که بعد از مدتی مشخص شد افراد حاضر در این کلیپ،  ۱۱ نفر تبعه‌ کشور چین بوده‌اند که روز یکشنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، برای خرید سیم‌کارت به فروشگاه ایرانسل در شهر اصفهان مراجعه کرده بودند.

شرکت ایرانسل نیز در همین رابطه در اطلاعیه‌ای ضمن انتشار ۲تصویر از ماجرای مذکور که توسط دوربین‌های مداربسته فروشگاه ضبط شده است، خاطرنشان کرد: این افراد چینی به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دوران کرونا، در فضای باز بیرون از فروشگاه مستقر شدند تا به نوبت وارد فروشگاه شوند.

این خبر را هم ببینید:  مصوبه «مدیریت خودروهای حمل فاضلاب» در نهاوند اجرا نشده است

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها