رفتن به بالا

پایگاه خبری جامعه نیوز | مرجع یادداشت های سیاسی و اجتماعی

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۲۹ رمضان ۱۴۴۲
  • 2021 Tuesday 11 May

به گزارش جامعه نیوز:  ماجرای زمان خروج از طرح ترافیک از زبان عضو شورای شهر تهران به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: چند روزی است موضوع ساعت ورود و خروج مردم از طرح محدوده طرح ترافیک رسانه‌ای شده و طی روزهای اخیر، تعدادی از شهروندان […]

به گزارش جامعه نیوز:

 ماجرای زمان خروج از طرح ترافیک از زبان عضو شورای شهر تهران

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: چند روزی است موضوع ساعت ورود و خروج مردم از طرح محدوده طرح ترافیک رسانه‌ای شده و طی روزهای اخیر، تعدادی از شهروندان گلایه خود از این موضوع را بنده منتقل کرده‌اند.

وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید، پس از تصمیم به اجرای دوباره طرح کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک در پایتخت که از هفدهم خردادماه انجام شد، ساعت جدید اجرای هر دو طرح به ۸:۳۰ صبح تغییر کرد و ساعت پایان هم ساعت ۱۶ اعلام شد.

نظری گفت: در این میان بنا بر مستندات موجود مثل آرشیو خبرگزاری‌های رسمی کشور و همچنین فایل صوتی اظهارات رییس وقت پلیس راهور تهران بزرگ، اعلام شد که افرادی که پیش از شروع طرح وارد محدوده شده‌اند، می‌توانند برای یکبار از ساعت ۱۴ از داخل محدوده طرح ترافیک و کاهش خارج شده و عوارض یا جریمه‌ای بابت آن پرداخت نکنند. 

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این روند به طور گسترده در بخش‌های خبری به اطلاع مردم رسید، اما مدتی بعد اعلام شد که زمان خروج رایگان از این دو طرح، نه ساعت ۱۴ بلکه ساعت ۱۴:۳۰ بوده است. حتی معاونت حمل و نقل و ترافیک هم اطلاعیه‌ای صادر و توصیحاتی را در این زمینه ارائه کرد که نتیجه آن عدم پذیرش اشتباه بود.

وی گفت: شهردار تهران پس از اطلاع از این موضوع، دستور پیگیری هم صادر کرد اما اینکه در اطلاعیه‌ای اعلام شود مردم باید به سامانه تهران من مراجعه کرده و اخبار را صرفا از آنجا دنبال می‌کردند، پاسخ قانع کننده‌ای نیست.

این خبر را هم ببینید:  آغاز نشست غیرعلنی مجلس برای بررسی سند راهبردی توافق ایران و چین

این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر آنچه را که معاونت حمل و نقل و ترافیک در مورد ساعت ۱۴:۳۰ برای خروج رایگان از محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در اطلاعیه اعلام کرده را هم بپذیریم، باز سوال اینجاست که چرا این معاونت پس از اعلام ساعت ۱۴ در رسانه‌های مختلف و معتبر کشور، اقدامی برای اصلاح آن نکرده و حالا چنین اطلاعیه‌ای صادر کرده است؟ آیا بهتر نبود همان موقع این موضوع به شکل گسترده به مردم اطلاع داده می‌شد تا مشمول جریمه و عوارض نشوند؟

نظری ادامه داد: این‌طور رفتار کردن سبب می‌شود تا مردم گمان کنند ما برای‌شان تله گذاشته و به دنبال جریمه کردن آنها و درآمدزایی هستیم، در حالی که این‌طور نیست. در خواست من از شهردار تهران و همچنین پلیس راهور ناجا این است که زمان مجاز خروج رایگان از طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا را حداقل تا زمانی که تمام مردم از آن مطلع شوند همان ۱۴ در نظر گرفته و از جریمه مردم به‌خاطر آن نیم ساعتی که در پی بی دقتی و ناهماهنگی مسئولان رخ داده، خودداری کنند.

انتهای پیام/


اخبار مرتبطتبلیغات

جديدترين خبرها